Star Wars Battlefront – dodatek Gwiazda Śmierci w szczegółach

Star Wars Battlefront – dodatek Gwiazda Śmierci w szczegółach
Newsy PC PS4 XOne

Jeśli posiadacie season pass do Star Wars Battlefront, zapewne już gracie w najnowszy dodatek Gwiazda Śmierci, który został udostępniony do pobrania 20 września. Pozostałe osoby będą mogli dobrać się do nowej zawartości nieco później – od 4 października.

Zastanawiacie się, czy warto wyłożyć kasę na kolejne DLC i co się w nim znajduje? Wszystkie szczegóły zostały podane na oficjalnej stronie strzelaniny, zatem zapraszamy na szybki przegląd nowości.

Nowy tryb gry – Stacja bojowa

Bitwa dzieli się tutaj na trzy fazy – od pojedynków w przestrzeni kosmicznej przez walkę na pokładzie Gwiazdy Śmierci i wreszcie z powrotem w przestrzeni, gdzie rebelianci muszą dokończyć dzieła, lecąc korytarzem po powierzchni Gwiazdy Śmierci i niszcząc stację bojową. Jak zaznaczają deweloperzy, Stacja bojowa to emocjonujący tryb, który pozwoli nam przeżyć najwspanialsze momenty z filmowej serii Star Wars.

Nowe mapy

Dodatek wprowadza 5 nowych map wieloosobowych:

 • Imperialna blokada
 • Sektor obrony
 • Sektor zasilania
 • Sektor dowodzenia
 • Powierzchnia Gwiazdy Śmierci

Nowi bohaterowie

Do obecnych bohaterów dołączają Wookiee Chewbacca i łowca nagród Bossk.

Nowe uzbrojenie

Pistolet K-16 Bryar – wygląda podobnie jak inne tego typu blastery, lecz posiada zmodyfikowaną baterię, pozwalającą na emisję całej zgromadzonej energii pod postacią jednego silnego wystrzału.

 Pistolet K-16 Bryar
Pistolet K-16 Bryar

Ciężki blaster samopowtarzalny TL-50 – wystrzeliwuje z trzech luf grad pocisków oraz pozwala atakować skumulowaną energią w postaci pojedynczego ładunku wstrząsowego.

 Ciężki blaster samopowtarzalny TL-50
Ciężki blaster samopowtarzalny TL-50

Nowe gwiezdne karty

Mina z potykaczem – Silny ładunek wybuchowy z potykaczem w postaci laserowego promienia, którego przerwanie powoduje detonację. Ma też wbudowane urządzenie zakłócające skanery pobliskich wrogów.

 Mina z potykaczem
Mina z potykaczem

Droid medyczny – stacjonarny droid medyczny, który co jakiś czas leczy znajdujących się w pobliżu sojuszników i skraca czas odnowienia ich gwiezdnych kart.

 Droid medyczny
Droid medyczny

Nowe pojazdy

 • Zaawansowany TIE x1 Dartha Vadera
 • X-wing „Czerwony Pięć” Luke’a Skywalkera

Jak zaznaczają deweloperzy, obu pojazdom bohaterów towarzyszą skrzydłowi – Luke’a Skywalkera wspierają Wedge Antilles (Czerwony Dwa) i Biggs Darklighter (Czerwony Trzy), a Dartha Vadera dwóch imperialnych asów pilotażu: Victor Dwa i Victor Trzy. W skrzydłowych mogą wcielać się gracze a opcja odrodzenia pod taką postacią pozostanie dostępna, dopóki na polu walki będą obecne myśliwce Czerwony Pięć i zaawansowany TIE x1.

Nowe pojazdy będą dostępne na wszystkich mapach dla trybu „Eskadra” i w nowym trybie „Stacja bojowa”.

Zmiany dostępne za darmo dla wszystkich graczy

 • Maksymalny poziom postaci gracza zostaje podniesiony z 70. na 90.
 • Cztery nowe stroje do odblokowania, dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy Battlefront.
 • Zmodyfikowany system dostosowania postaci. Oddzielnie wybierzemy korpus i głowę swojego żołnierza, co zwielokrotni liczbę dostępnych kombinacji strojów.
 • Cztery nowe wzmocnienia pojazdów. Będzie je można znaleźć na wszystkich mapach dla trybu „Eskadra” i w nowym trybie „Stacja bojowa”. Ich aktywacja spowoduje pojawienie się na polu walki sojuszniczych pojazdów kierowanych przez SI, które będą podążać za waszymi myśliwcami gwiezdnymi i pomagać wam w eliminacji nieprzyjaciół. Będą to następujące pojazdy: B-wing, Y-wing, Bombowiec TIE oraz Defender TIE.

Źródło: starwars.ea.com, opracowanie własne

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie