Star Wars: Battlefront 2 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Mamy zapomnieć o Star Wars: Battlefront 3. EA rzekomo szykuje dwie gry w zamian

Wielu graczy z całego świata liczy na wieści na temat Star Wars: Battlefront 3. Takowe właśnie się pojawiły i niestety nie są zbyt pozytywne.

Informator Tom Henderson wskazuje, że Electronic Arts miało odrzucić projekt i takowy nie powstaje z uwagi na koszty licencyjne. Oznacza to, że marka Star Wars: Battlefront pozostanie nieaktywna, dopóki EA nie pozwoli DICE na jej kontynuowanie.

Co ciekawe, słynny wydawca ma i tak coś ciekawego dla fanów Star Wars. W studiach firmy mają powstawać dwie inne gry osadzone w tym uniwersum. Co więcej, mają to być tytuły skupiające się na rozgrywce jednoosobowej.

Battlefront 3 był spitchowanym tytułem od DICE, ale ostatecznie został odrzucony przez EA ze względu na koszty licencyjne.
„Odrzucono go, ponieważ potrzeba 20% więcej sprzedaży, aby zarobić te same pieniądze” – powiedział jeden z byłych deweloperów.
Chociaż obecnie wydaje się, że DICE nie pracuje nad Battlefrontem 3 (a zamiast tego nad kolejnym Battlefieldem), istnieją obecnie dwa tytuły Star Wars szykowane przez EA. Wydaje się jednak, że te tytuły są bardziej oparte na fabule lub single-player zamiast multiplayer.

– napisał Tom Henderson na Twitterze

Tom Henderson zaznaczył, że kontynuowanie marki jest raczej mało prawdopodobne. Star Wars: Battlefront 3 może nie pojawić się przez wiele lat.

Jako, że kilku kluczowych deweloperów, którzy pracowali nad serią Battlefront, opuściło studio DICE w ciągu ostatniego roku (…), wskazywałoby to, że Battlefront 3 jest bardzo mało prawdopodobny.

– kontynuował

Tom Henderson to wiarygodne źródło informacji z Electronic Arts. W dalszym ciągu jednak powyższe doniesienia należy traktować jak plotki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%