Star Citizen zajmie na początek około 100 GB!

Szybkie łącze wymagane.

Star Citizen to kosmiczny symulator, który jest szykowany na PC. Podczas rozgrywki wcielimy się w pilota i  wybierzemy dowolną ścieżkę kariery (od handlarza po bezwzględnego pirata, napadającego na obce jednostki).


Finalna wersja Star Citizen będzie naprawdę ogromna. Twórcy zdradzili właśnie, że sam klient ma zajmować na dysku twardym około 100 GB wolnego miejsca. Mowa o skompresowanych plikach, które po instalacji pożrą kolejne dziesiątki GB z naszych dysków twardych. To jednak dopiero początek. Będą przecież aktualizacje. Ich waga może sięgać nawet 20 GB.

Pobranie tego wszystkiego na dysk twardy zajmie naprawdę sporo czasu, jeśli nie dysponujemy szybkim łączem. Oczywiście osoby, które biorą udział w testach i posiadają wczesną wersją tytułu, nie odczują zderzenia z finalną produkcją aż tak boleśnie.

Przypominamy, że Star Citizen jest rekordzistą crowdfundingu. Projekt zebrał już niemal 75 milionów dolarów. Odpowiada za niego Chris Roberts, twórca takich gier jak Wing Commander oraz Freelancer.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet