STALKER: Legends of the Zone Trilogy wyciekło do sieci. Zona powróci jeszcze w tym roku

STALKER: Legends of the Zone Trilogy
Newsy PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S

W kilku japońskich sklepach pojawiła się w sprzedaży niezapowiedziana gra STALKER: Legends of the Zone Trilogy. Tytuł wyciekł do sieci wraz z kilkoma screenami, a my znamy potencjalną datę premiery i cenę pakietu. Ten rok zapowiada się jako niemała gratka dla fanów kultowej serii. Po wakacjach otrzymamy wyczekiwaną drugą część o podtytule Heart of Chernobyl, a kilka miesięcy wcześniej w sprzedaży znajdzie się pierwszy konsolowy port oryginalnej trylogii.

STALKER: Legends of the Zone Trilogy nadchodzi na PC i konsole?

Dość niespodziewanie i ku zaskoczeniu niemal wszystkich, w kilku japońskich sklepach internetowych pojawiła się w sprzedaży gra STALKER: Legends of the Zone Trilogy. Zestaw nie otrzymał jeszcze oficjalnej zapowiedzi, a zawiera oryginalną trylogię kultowej serii, ma wyjść na konsole i może stanowić ogromną niespodziankę dla bywalców Zony, który z niecierpliwością oczekują wydania gry STALKER 2. No dobra, ale czym jest ta gra-niespodzianka?

Zapowiedź trylogii w wydaniu konsolowym otrzymamy najpewniej podczas Xbox Partner Preview. Gra, która pojawiła się na listingu w japońskich sklepach zawiera wszystkie 3 części oryginalnej trylogii i stanowić ma pierwszy w historii ich port na konsole. W sklepach widoczna była wersja na PlayStation 4, jednak tytuł najpewniej trafi też na Xboksy oraz na PS5. Co ciekawe, w Japonii kosztować ma między 5591 a 6578 jenów. Oznacza to, że zapłacimy za zestaw jakoś 150-170 złotych. Do sieci wyciekło też kilka screenów:

Brzmi jak świetny zestaw? W rzeczy samej, w końcu będziemy mogli sobie przypomnieć kultowe gry na krótko przed wydaniem next-genowej kontynuacji. Kiedy premiera? Zgodnie z informacjami, które dało się zobaczyć na stronach sklepów, komplet gier ma pojawić się w sprzedaży 27 czerwca 2024 roku. Nie ukrywam — to prawdziwa gratka dla fanów tej serii, w tym i dla mnie.

Choć do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji na temat nowej wersji trylogii, wiele może się zmienić dziś. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na rychłą prezentację. A jeżeli chodzi o “dwójkę”, to w tym wypadku premiera ma mieć miejsce 5 września. Gra ukaże się na PC i konsolach najnowszej generacji. Bezsprzecznie to jedna z najciekawszych premier tego roku — chociaż konkurencja jest spora. Czekacie?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie