Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

S.T.A.L.K.E.R. 2 powraca. Komunikat, który rozgrzał serca fanów serii

Wielu z nas przestało wierzyć, że seria S.T.A.L.K.E.R. jeszcze do nas wróci. Minęła prawie dekada od ostatniej części, a obiecywana w 2011 kontynuacja nie doszła do skutku. Dziś jednak studio GSC Game World mówi wyraźnie: wracamy z serią. Niestety na powrót poczekamy jeszcze kilka lat.

Trylogia S.T.A.L.K.E.R. – jak to się zaczęło

Pierwsza gra z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a pt. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla miała swoją premierę w 2007 roku. Po kilkunastu miesiącach doczekaliśmy się kolejnej produkcji – S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo, a na trzecią odsłonę pt. S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci czekaliśmy znów kolejnych kilka miesięcy: ostatecznie miała ona swoją premierę w 2009 roku.

S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowany

Jak widać, gry z serii ukazywały się rok po roku, dlatego też nie zdziwił fakt, że w 2010 studio deweloperskie zapowiedziało S.T.A.L.K.E.R.a 2. Ostatecznie jednak GSC Games straciło prawa do gry i nadzieje na kontynuacje prędko zgasły.

Tak wygląda pierwsza grafika zapowiadająca grę S.T.A.L.K.E.R. 2.

S.T.A.L.K.E.R. 2 – premiera zaplanowana na 2021 rok

Wszystko zmieniło się wczoraj, kiedy to właściciel studia GSC, Sergiy Grygorovych ogłosił na Facebooku wznowienie prac nad S.T.A.L.K.E.R.em 2. Dobra informacja dotarła do internautów jednak wraz z nieco gorszą: na pierwszej grafice zapowiadającej tytuł widnieje data 2021. Facebook to nie jedynie medium ogłaszające tytuł. Informacja znajduje się już także na oficjalnej stronie studia.

Steam Spy, S.T.A.L.K.E.R. 2 i Unreal Engine

W zapowiedź nowej gry zaangażowany jest również Sergey Galyonkin, znany bardziej jako CEO witryny Steam Spy. Galyonkin pracuje jednak także dla Epic Games i na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem GSC napisał krótkiego tweeta o treści Stalker2.com. Już po oficjalnej zapowiedzi deweloperów, udostępnił kolejnego tweeta pisząc: Oh, jeśli zastanawiacie się, kto jeszcze interesuje się STALKERem 2: Oto kilka zdjęć z imprezy STALKER Fest 2009 w Kijowie. Miasto pozwoliło użyć głównego placu dla tysięcy odwiedzających ludzi, wielu z nich przybyło w kostiumach. W komentarzach na Twitterze rozpoczęła się także dyskusja, jakiego silnika możemy spodziewać się po grze. Galyonkin napisał jednemu z twitterowiczów: zgadnij, co większość zinterpretowało jako Unreal Engine. Wciąż nie wiemy jednak, na jakich platformach pojawi się gra.

https://twitter.com/galyonkin/status/996544317425627137

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

Jeśli jesteście fanami postapokaliptycznej serii S.T.A.L.K.E.R. i nie wiedzieliście o tytule S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha, to najwyższy czas, aby nadrobić braki w edukacji. Lost Alpha to fanowska modyfikacja pierwszej gry z uniwersum, która w efekcie została nową nieoficjalną grą tej serii. Być może ogrywanie jej sprawi, że czas do premiery S.T.A.L.K.E.R.a 2 upłynie nieco szybciej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%