Square Enix myśli nad odświeżeniem kolejnych klasyków, ale nie wszyscy się ucieszą

Square Enix gry
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Square Enix stwierdziło, że chętnie widziałoby więcej klasyki ze SNESA. Firmie zależy jednak na rozszerzaniu autorskiego pomysłu na gry HD-2D.

Octopath Traveler udało się wyśmienicie, więc może i więcej gier tego typu to dobra wiadomość?

Square Enix chce więcej świeżych klasyków

Zgodnie z magazynem Famitsu (za VGC), w trakcie niedawnego podcastu Square Enix na YouTubie, twórcy Triangle Strategy przyznali, iż firma chciałaby więcej tego typu odświeżeń. CEO Yosuka Matsuda chciałby, aby ich autorski pomysł na remastery HD-2D został rozszerzony i więcej klasyki z ery SNES-a trafiłoby na obecną generację sprzętu.

HD-2D to ciekawa koncepcja łącząca zabiegi graficzne z nowoczesnych gier 3D z pixel-artem 2D. W efekcie dostajemy przepięknie wyglądające pozycje, które wciąż mają w sobie ducha starszych tytułów. No, „przepiękne” dla tych, którzy po prostu lubią pixel-art. Świetnym przykładem tej koncepcji jest Octopath Traveler czy zmierzający na Switcha Triangle Strategy.

Prezes nakazał nam większe wykorzystanie HD-2D, więc postanowiliśmy pomyśleć o remake’ach starszych tytułów. Przygotowaliśmy więc listę możliwych pozycji, zastanowiliśmy się, które z nich można by zrobić w HD-2D, i przedstawiliśmy je prezesowi.

– wyjaśnia producent Tomoya Asan

Twórcy skupili się głównie na pozycjach ze SNES-a. Najbardziej odpowiednim dla HD-2D tytułem okazał się wydany pierwotnie tylko w Japonii Live a Live. Jego nowa edycja została już potwierdzona. Na drugim miejscu uplasował się ActRaiser, więc jego odświeżenia również powinniśmy się spodziewać w ciągu kolejnych lat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie