Sprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła oczekiwania. Nakłady na grę zwróciły się w dniu premiery!

To, że polski tytuł sprzedaje się wyśmienicie, zaskoczeniem raczej nie jest. Nie sądziliśmy jednak, że jest aż tak dobrze.

CD Projekt chwali się wynikami sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon, które okazały się naprawdę świetne. Trzyletnie nakłady na produkcję tytułu zwróciły się w dniu premiery, a przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii gry.

– Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję – zaznacza Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Dodaje, że sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia.

CD Projekt przypomina również, że Wiedźmin 3: Dziki Gon bardzo spodobał się graczom oraz recenzentom, osiągając na Metacritic – serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90/100 na każdej z platform, na które tytuł się ukazał.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.