Sony o sprzedaży PlayStation 4 i prognozie na przyszłe miesiące

Jak idzie wysyłanie konsol w świat?

Sony podało wyniki za ostatni kwartał roku finansowego swojej firmy. Przypada on na okres od początku kwietnia do końca czerwca. W tym czasie do sklepów rozesłano 3,3 mln egzemplarzy PlayStation 4, co jest nieco gorszym wynikiem niż w analogicznym okresie zeszłego roku, kiedy to na sklepowe półki trafiło o około 200 tys. jednostek więcej.

Ogólna liczba sprzętu rozesłana w świat zwiększyła się tym samym do 63,3 mln sztuk PS4 – pamiętajcie, że nie chodzi o konsole, które zostały kupione przez klientów. Podczas ostatnich targów E3 Sony informowało, że w domach graczy znajduje się około 60,4 mln konsol PlayStation 4.

Jakie plany na przyszłość? Sprzedać jeszcze więcej, a konkretnie – 18 mln sztuk w obecnym roku finansowym, czyli do końca marca 2018 roku. Takie są bowiem szacunki firmy co do dalszego popytu na PS4.

Z wyników finansowych Sony wynika też, że znacznie spadły przychody w dziale odpowiedzialnym za gry, co ma związek z brakiem dużych premier first-party oraz z faktem, że PlayStation 4 jest teraz tańsze. Przychód w omawianym kwartale wyniósł 160 mln dol., podczas gdy w analogicznym okresie zeszłego roku był na poziomie 399 mln dol. Duży wpływ na tę liczbę miała zeszłoroczna premiera Uncharted 4.

Ogólnie Sony wychodzi jednak na duży plus w ostatnim kwartale finansowym, chwaląc się zyskiem na poziomie 1,4 mld dolarów. Jest on o 180 procent wyższy niż w zeszłym roku!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: