PS Plus ciągnie wyniki Sony, a jak sprzedaż PS4? Nowy raport

Sony przedstawia wyniki finansowe za miniony kwartał, z którego możemy dowiedzieć się m.in., ile osób posiada abonament PS Plus, ile konsol PS4 trafiło już do sklepów na całym świecie oraz jak Sony prognozuje sprzedaż czwórki na przyszłość. 

Sony podało właśnie wyniki finansowe za okres od 1 lipca do 30 września 2019 roku (dzięki Twinfinite). W tym czasie dostarczono do sklepów 2,8 mln sztuk PlayStation 4, co oznacza, że ​​całkowita suma konsol wysłanych w świat wyniosła 102,8 mln egzemplarzy.

Z raportu wynika, że przychody ze sprzedaży sprzętu oraz gier spadły w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, lecz zostały częściowo zrównoważone wzrostem sprzedaży abonamentu  PlayStation Plus oraz redukcją ponoszonych kosztów. Nie oznacza to jednak, że korporacja odnotowała straty, a po prostu zarobiła mniej niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku obrotowego.

Wspomnieliśmy o wzroście sprzedaży subskrypcji PS Plus. Liczby przedstawione przez Sony pokazują, że łączna liczba abonentów PlayStation Plus wynosi obecnie 36,9 mln użytkowników. Przy okazji, podrzucamy link do promocji na Plusa – Subskrypcja na 12 miesięcy (Polska) za 183.49 zł

Sony zdaje się widzieć, że wysyp informacji o PlayStation 5 hamuje sprzedaż obecnej konsoli, dlatego firma po raz kolejny tnie prognozy i spodziewa się teraz, że w ciągu całego roku obrotowego dostarczy do sklepów 13,5 mln sztuk PS4, co oznacza, że do 31 marca 2020 roku na rynku znajdzie się 110,3 mln konsol.

W komunikacie wyjaśniono, że niższe prognozy wynikają również z opóźnienia premiery The Last of Us 2 – gra nie zadebiutuje w lutym, a dopiero pod koniec maja 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: