Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Sprzedaż PS4 – nowe wyniki i mocne prognozy do końca roku

Sony informuje, ile egzemplarzy PlayStation 4 trafiło już na rynek.

W najnowszym raporcie finansowym Sony donosi, że od dnia premiery PS4 sprzedano 86,1 miliona egzemplarzy konsoli. Jeśli chodzi o miniony kwartał (lipiec-sierpień 2018), sprzedaż sprzętu wyniosła 3,9 mln konsol, co stanowi nieco gorszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku, kiedy to Sony informowało o sprzedaży PS4 na poziomie 3,6 mln sztuk sprzętu.

Sony jest pewne, że najbliższe miesiące będą udane. Firma prognozuje, że łączny wynik sprzedaży PS4 przekroczy do końca tego roku 100 mln konsol. Z pewnością pomoże w tym doskonale przyjęte Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games, które skusi zapewne wiele osób do kupna konsoli.

Skoro wspominamy już o grach, najnowszy raport przynosi kilka cyferek również na ich temat. W minionym kwartale sprzedano 75,1 mln gier, czyli o 5,4 mln więcej niż rok temu. Ujawniono, że 28 proc. tytułów to produkcje zakupione w wersji cyfrowej. Nadal powiększa się również baza użytkowników PlayStation Plus. Do końca omawianego okresu wyniosła 34,3 mln subskrybentów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%