Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Sprzedaż PS4 i liczba osób z PS Plus. Sony ujawnia nowe dane

Sony wciąż jest na topie ze swoją konsolą. Choć sprzedaż PS4 lekko spadła, to i tak możemy mówić o rewelacyjnym wyniku.

Sony publikuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku fiskalnego, umieszczając w nim dane na temat sprzedaży PlayStation 4 oraz liczby osób, które opłacają abonament PS Plus.

Sprzedaż PS4 – ponad 82 mln konsol na rynku

Według najnowszych danych, na rynek trafiło już 82,2 mln sztuk PlayStation 4. W omawianym kwartale Sony dostarczyło na rynek ponad 3 mln konsol, co jest bardzo dobrym wynikiem, lecz niższym o 100 tys. jednostek niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Nie ma się jednak co dziwić – PS4 ma na karku kilka dobrych lat, więc sprzedaż może wyhamowywać.

Ciekawe jest to, że już teraz sprzedaż PlayStation 4 przebiła sprzedaż PlayStation 3, jeśli weźmiemy pod uwagę okres sprzedaży last-gena do momentu premiery obecnej generacji. Do listopada 2013 roku na rynku znalazło się bowiem 80 mln trójeczki.

PS Plus – 33,9 mln osób z subskrypcją

Raport Sony przynosi ze sobą również informację odnośnie tego, ile osób skusiło się na wykupienie abonamentu PS+. W ciągu omawianego kwartału liczba subskrybentów spadła z 34,2 mln do 33,9 mln.

A jak jest w Waszym przypadku? Czy uważacie abonament PS Plus za nieodłączną część PlayStation 4 czy jednak bez problemu się bez niego obchodzicie?

PlayStation 4 mocno wyprzedza konkurencję

PS5 może wystartować z God of War 2. Druga część już powstaje

Na oficjalnej stronie dewelopera odpowiedzialnego za God of War pojawiło się w zeszłym miesiącu ogłoszenie o pracę, w którym nie wspomniano słowem o God of War 2, lecz opis wymagań wobec nowego pracownika nie pozostawia wątpliwości, że chodzi właśnie o ten tytuł.

Santa Monica poszukuje specjalisty – artysty koncepcyjnego – który pozwoli zdefiniować efekty wizualne dostarczane tylko na PlayStation. Będzie on pracował nad niezapowiedzianą grą i pomoże zaprojektować bogate spektrum postaci oraz stworów zanurzonych w mitologii z mocnymi wpływami historycznymi. Pasuje jak ulał do nordyckich klimatów, które prezentuje obecny God of War.

Kolejne zdanie z ogłoszenia jest kluczowe – poszukiwany artysta zaprojektuje nowe postaci, przedmioty, stworzenia i bogów. Składając wszystko w jedną całość, po prostu wychodzi na to, że God of War 2 już powstaje, choć oczywiście może znajdować się na bardzo wczesnym etapie.

God of War 2 zgłębi relację Kratosa i Atreusa

Już wcześniej deweloperzy oświadczyli, że tegoroczne God of War nie będzie wspierane nowymi opowieściami. Dyrektor kreatywny projektu, czyli Cory Barlog, postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat dodatków fabularnych jeszcze przed premierą gry.

Barlog w rozmowie z dziennikarzami serwisu Kotaku zaznaczał w maju tego roku, że God of War nie będzie miało żadnych rozszerzeń fabularnych, bowiem produkcja jest kompletna. Jak to argumentuje? – Nie ma planów dotyczących jakichkolwiek DLC. Jako dziecko uwielbiałem kupić grę i ukończyć ją w poczuciu, że dostałem całą zawartość – twierdzi Barlog.

Miesiąc później Aaron Kaufman z Santa Monica Studio w trakcie wywiadu dla PlayStation Lifetyle jasno wyraził plany producenta na kolejne odsłony God of War. Okazuje się, że seria pozostanie w nordyckich klimatach, które gra prezentuje w najnowszej odsłonie.

– Ta część God of War jest Drugim Rozdziałem Kratosa. Wiemy już że chcemy pozostać w norweskim uniwersum i zgłębić relację między ojcem i synem – przekazuje Kaufman.

Jak podoba Wam się takie podejście do tematu? Wiemy już zatem, że God of War 2 (o ile tak będzie nazywać się kolejna odsłona), pozostanie w obecnym klimacie. Spodziewamy się jednak, że ukaże się dopiero na PlayStation 5, czyli około roku 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%