Sprzedaż gier. Debiut No Man’s Sky udany

0 komentarzy

GTA V ustępuje No Man’s Sky.

Firma Chart-Track podała najnowszy ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii za okres od 7 do 13 sierpnia. Pierwsze miejsce zajęło No Man’s Sky. Jak podaje Chart-Track, to największa premiera nowego IP Sony w historii PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii. Można więc uznać, że gra będzie sporym sukcesem, jeśli podliczymy globalną sprzedaż.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło GTA V, które spadło z pierwszego na rzecz wspomnianego No Man’s Sky. Trzecie miejsce przypadło Overwatch, które zamieniło się z LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Poza podium na 5 miejscu mamy Uncharted 4: Kres Złodziaj, które tydzień temu było na drugim.

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii 7-13 sierpnia 2016 roku:

  1. No Man’s Sky
  2. Grand Theft Auto 5
  3. Overwatch
  4. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
  5. Uncharted 4: Kres Złodzieja
  6. Rocket League
  7. FIFA 16
  8. Doom
  9. Call of Duty: Black Ops 3
  10. Minecraft: Xbox Editon

Patch do No Man’s Sky na PC

Pecetowa wersja No Man’s Sky jest z nami od kilku dni, deweloperzy przygotowują kolejnego patcha (szczegóły poniżej), lecz jak to z blaszakami bywa – równie ważne są sterowniki do karty graficznej.

Dlatego jeśli gracie w No Man’s Sky na kartach AMD, warto sięgnąć po najnowsze driver’y Radeon Software Crimson Edition 16.8.2. Zapewniają one wsparcie dla omawianego symulatora oraz bety Paragon. Oprócz tego sterowniki przydadzą się osobom grającym w Overwatch, ponieważ likwidują błąd z możliwym zawieszeniem gry podczas przeglądania galerii bohatera.

Chętni na pobranie najnowszych driver’ów znajdą je tradycyjnie na stronie producenta.

Eksperymentalny patch do No Man’s Sky ląduje na PC

Zespół Hello Games wydaje nowy patch dopecetowej edycji No Man’s Sky. Póki co jest on dostępny w wersji – jak to określają deweloperzy – eksperymentalnej, którą można pobrać ze Steam. To propozycja dla osób chcących już teraz sprawdzić nadchodzące zmiany, które zostaną udostępnione wszystkim graczom na początku tego tygodnia. Bardzo możliwe, że gotowa i ostateczna wersja patcha pojawi się w ciągu kilkunastu godzin.

Deweloperzy zaznaczają, że nowa aktualizacja rozprawia się z krytycznymi błędami w No Man’s Sky na PC. Wymieniono choćby likwidację problemu z grą podczas korzystania z kombinacji klawiszy Alt+Tab czy eliminację zacinania animacji. W menu gry pojawia się też opcja Mouse Smoothing, która pozwoli wyregulować płynność ruchu kursora (obecnie wielu graczy zgłasza stuttering myszki).

Deweloperzy obiecują też, że patch pozwoli w końcu zagrać w pełnych 30 lub 60 fps-ach. Dotychczas wybierając blokadę płynności na jednym z wymienionych poziomów i tak dochodziło do przypadków, że nie były one osiągane. Wszystko przez wspomniane zacinanie animacji, które aktualizacja likwiduje.

Mamy też poprawę wydajności na niektórych procesorach, nowy komunikat jeśli będziemy chcieli uruchomić tytuł na nieobsługiwanym GPU oraz domyślnie wyłączona opcję Gsync.

Jeśli nie chcecie czekać na ostateczną wersję patcha do No Man’s Sky i dobrać się do wersji eksperymentalnejjuż teraz, należy zacząć od kliknięcia prawym przyciskiem myszy na tytule gry w bibliotece Steam, następnie wybrać Właściwości i znaleźć wśród dostępnych zakładek tę z nazwą beta. Całą procedurę zassania łatki oraz szczegóły aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się