Tak zmieniał się kostium Spider-Mana na przestrzeni lat

Tak zmieniał się kostium Spider-Mana na przestrzeni lat
Baza filmów Baza postaci Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Postać Petera Parkera otrzymała także wiele innych kostiumów, w tym w grach i oczywiście w komiksach oraz w innych dziełach popkultury. Łącznie było ich co najmniej dziesiątki, jak nie więcej, wliczając w to warianty ze wszelkich alternatywnych linii czasowych.

A skoro o multiwersach mowa, wcześniejsze plotki wielokrotnie sugerowały, że w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu, który swoją premierę w Polsce ma w najbliższy piątek powróci Tobey Maguire i Andrew Garfield. To wcześniejsi odtwórcy roli człowieka-pająka, po której pajęczą pałeczkę przejął Tom Holland w Marvel Cinematic Universe. W związku z tym warto przypomnieć sobie co nieco o tych bohaterach.

Pierwsza trylogia Spider-Mana – stroje Tobey Maguire’a

Spider-Man 1-3 (od 2002 do 2007)

Spider-Man 2002 piżamkowy strój

Pierwszym strojem Parkera Tobey Maguire’a był pomalowany farbą dres w połączeniu z czerwoną kominiarką. Peter użył go m.in. do stoczenia pamiętnej walki w klatce, aby wygrać 3 000 dolarów na samochód.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie