Oceny Spider-Man 2 są bardzo wysokie. My mamy jednak inne zdanie…

Spider-Man 2
Newsy PS5

Do premiery Spider-Man 2 pozostało jeszcze kilka dni, a w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje. Nie ulega wątpliwości, że posiadacze PlayStation 5 otrzymali prawdziwy hit. Co ciekawe, nasze zdanie nieco różni się od najbardziej optymistycznych ocen innych redakcji. Czy aby na pewno jest aż tak dobrze? Rzućmy okiem na ten powiew optymizmu z branży.

Spider-Man 2 i pierwsze recenzje. Jest dobrze

W serwisie Metacritic pojawiły się pierwsze recenzje gry Marvel’s Spider-Man 2 od Insomniac Games. Tegoroczny tytuł ekskluzywny z PlayStation 5 dostał już 122 oceny, z czego przytłaczająca większość jest pozytywna. Na ten moment średnia ocena gry w serwisie Metacritic wynosi aż 91 punktów na 100, pojawiła się też prestiżowa odznaka „Must Play”. Jak prezentują się poszczególne noty wystawione przez różne redakcje? Sprawdźmy to:

  • The Enemy – 10/10
  • IGN Adria – 10/10
  • GamesHub – 10/10
  • Variety – 9,5/10
  • PlayStation Lifestyle – 9/10
  • XGN – 8,5/10
  • PlaySense – 8,5/10
  • Dexerto – 8/10
  • IGN France – 8/10

No jest nieźle, to trzeba przyznać. Spośród 122 ocen wyszczególnić można aż 100% pozytywnych — nikt nie znalazł powodów do większego narzekania. Rzeczywiście, mamy do czynienia z bardzo udaną premierą. Fani poprzednich odsłon z pewnością będą zachwyceni, choć i nowi gracze znajdą w przygodach zaserwowanych przez Insomniac Games coś wspaniałego. Co jednak ciekawe, nasza recenzja nie została utrzymana w aż tak pozytywnych tonach.

Młodzi gracze oszaleją, starzy będą się za głowę łapać? Myślę, że ten scenariusz dla Marvel’s Spider-Man 2 jest bardzo prawdopodobny. Odtwórczość i trochę przeciętności niestety niszczą odbiór wielkiego hitu PS5.

Nasza recenzja Marvel’s Spider-Man 2 dostępna jest pod tym linkiem. To nie tak, że gra jest słaba czy w jakiś sposób zła. Warto jednak pomyśleć nad tym, czy aby na pewno za jej pozytywnym odbiorem nie stoi po prostu mocna odtwórczość i natarczywe powielanie schematów wprowadzonych przed laty. Może gracze zasługują jednak na większy powiew świeżości, a nie tylko „dobrą kontynuację”?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie