Twórcy Spider-Man 2 chwalą się ocenami. Noty, których inni mogą pozazdrościć

Spider-Man 2 - twórcy chwalą się ocenami. Noty, których inni zazdroszczą
Newsy PS5

Insomniac Games chwali się banerem, na którym znajdziemy mnóstwo wysokich ocen Spider-Man 2. Gra cieszy się świetnym przyjęciem krytyków.

Powiem Wam, że ten rok dla gier to cud. Dostaliśmy mnóstwo wybitnych tytułów i premier, które dosłownie wstrząsnęły całym rynkiem. Dawno nie było roku, w którym od samego początku, niemalże regularnie, wychodzi jakiś nowy hicior. Resident Evil 4 Remake, Hogwarts Legacy, Diablo IV, Final Fantasy XVI, The Legend of Zelda: TotK, Baldur’s Gate 3, Starfield, Spider-Man 2, a to nie koniec. Na horyzoncie majaczy parę ciekawych premier, ale aktualnie posiadacze PS5 nie mogą doczekać się jutra.

Twórcy Spider-Man 2 chwalą się ocenami

20 października 2023 roku zadebiutuje bowiem Spider-Man 2 od Insomniac Games, czyli ostatnia tak duża tegoroczna premiera ekskluzywna na PlayStation 5. Tytuł zbiera świetne recenzje, choć nasz recenzent nieco odbiega od reszty. Mimo wszystko wiemy już, że mowa o jednej z najwyżej ocenianych gier roku. Tak, kolejnej.

Deweloperzy chwalą się wysokimi notami na specjalnym obrazku. 10/10, 5/5, czy nawet 9/10 zdobią plakat gry, sugerując, że mówimy o kolejnym gigantycznym hicie. Na Metacriticu i OpenCriticu średnia ocen wynosi 91/100, a wiele redakcji jest niezwykle wylewnych w swoich opiniach.

Osobiście wątpię jednak, aby Spider-Man 2 był sensownym kandydatem na grę roku. Jasne, inni twórcy mogę tylko zazdrościć, ale zgaduję, że miano najlepszej gry 2023 roku należeć będzie do Baldur’s Gate 3 albo Zeldy. Ot, przeczucie. Co nie znaczy, że “pajączkiem” nie warto się interesować!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie