Tak działa Spider-Man 2 na PC. Fani chcą przenieść grę szybciej od PlayStation

Spider-Man 2 na PC w pełni grywalny. Oto wymagania | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Moderzy oficjalnie poinformowali o rozpoczęciu prac nad konwersją Marvel’s Spider-Man 2 na PC. Pokazują film ze stanu prac z rozgrywką z gry.

Moderzy postanowili działać, gdy do sieci trafiło od groma plików związanych z gigantycznym wyciekiem Insomniac Games. Plany studia, nadchodzące projekty i tak dalej, a wśród tego wszystkiego – pliki deweloperskie ze Spider-Man 2. Skoro więc grupa fanów dysponuje tak kluczowymi elementami, istnieje szansa, że ich nieoficjalny port ukaże się szybciej, niż nawet zapowie go samo Sony.

Marvel’s Spider-Man 2 na PC działa

Zgaduję, że właśnie w tym roku jest spora szansa na zapowiedź oficjalnej konwersji gry na PC. Skoro „jedynka” i poboczne Miles Morales trafiły na „blaszaki” to chyba nikt nie zdziwi się, jeżeli zrobi to również druga część. Oczywiście nie jest to nic pewnego, ale logika podpowiada premierę gdzieś w 2025 roku. Chyba że ubiegną ich moderzy, który pozwolą graczom zagrać wcześniej.

W sieci pojawiły się nawet pierwsze materiały z konwersji. Imponujące jest to, że jak na razie działa ona w 60 fpsach, choć faktycznie brakuje tu tekstur, szczegółowych modeli i w zasadzie wszystkiego, co powoduje, że graficznie pozycja ta wymiata. Niemniej stan prac jest wczesny, a twórcy nie podali żadnych konkretnych terminów.

Z drugiej strony warto pamiętać, że wszelkie takie próby przeniesienia gry są nielegalne. Jeżeli kiedyś coś z tego faktycznie będzie, pobieranie tytułu również będzie niezgodne z prawem. Wszystko dlatego, że pozycja opiera się na materiałach, które do internetu trafiły na skutek wycieku, czyli zostały – jednym słowem – wykradzione.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie