Kolekcjonerka Spider-Man 2 już teraz kosztuje majątek. Kogoś nieźle pogrzało

Spider-Man 2 w edycji kolekcjonerskiej już kosztuje majątek
Newsy PS5

Scalperzy znów wrócili do akcji? Spider-Man 2 dostanie edycję kolekcjonerską, ale wygląda na to, że jej zdobycie w rozsądnej kwocie może graniczyć z cudem.

Póki co, każdy może kupić Marvel’s Spider-Man 2 w edycji kolekcjonerskiej. No dobra, minąłem się z prawdą – nie „każdy”, a każdy, kto może także skorzystać z PlayStation Direct. Limitowana edycja dostępna jest bowiem jedynie w oficjalnym sklepie PlayStation, który nie działa jeszcze wszędzie. Dlatego też wiele osób decyduje się ją odsprzedawać w ogólnodostępnych serwisach aukcyjnych jak eBay. Nie stanowi to jednak dobrego sposobu na zdobycie egzemplarza. Ceny potrafią nieźle wstrząsnąć.

Spider-Man 2 za fortunę

W PS Direct trzeba zapłacić 229,99 dolarów amerykańskich, aby stać się szczęśliwym posiadaczem kolekcjonerski świetnie zapowiadającego się „pajączka”. Co dostajemy w środku? Niestety – niewiele. Nie jest to zbyt wypasiona edycja, choć w pełni stwierdzam, że figurka jest przepiękna. Przedstawia Venoma walczącego z Miles Moralesem i Peterem Parkerem, ma 48 cm i mnóstwo detali. Jest piękna nawet dla mnie, a ja cenię sobie jednak puste półki w domu.

Chętni powinni jednak kupować ten zestaw, póki jeszcze jest, bo Sony obiecało, że nie będzie już więcej. Z racji tego, że Direct nie jest dostępne wszędzie, sporo ofert pojawiło się ostatnio na eBayu. Problem w tym, że nierzadko „sprytni” sprzedający każą sobie płacić majątek. Najtaniej dostaniemy przedmiot za 232 dolary, czyli niewiele więcej niż w PS Direct. Sporo ofert to już 369 dolarów, czyli o wiele więcej. Scalperzy szaleją, bo da się znaleźć oferty, w których polują na jeleni i każą płacić nawet 649 dolarów! Ponad 2 600 złotych za kolekcjonerkę z figurką? Nie, dzięki – postoję.

Z drugiej strony obawiam się, że ceny te poszybują jeszcze bardziej w górę, gdy tylko edycja kolekcjonerska wyprzeda się z oficjalnego sklepu. Aż strach pomyśleć, ile chętni gracze musieliby zapłacić wtedy. Tylko czy naprawdę ktoś jest w stanie wydać aż tyle?

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie