Speed Elixir na pierwszym gameplay’u!

Studio Electro Phantom Games w końcu pokazuje, czego możemy spodziewać się po nowych wyścigach.

Speed Elixir zostało zapowiedziane w marcu tego roku. Dostaliśmy wówczas trailer, lecz bez kropli rozgrywki. Deweloper uznał teraz, że może w końcu pokazać swój produkt zaznaczając przy tym, że jest to jeszcze bardzo wczesna wersja wyścigów.


Poniższy gameplay Speed Elixir skupia się na przedstawieniu zręcznościowego modelu jazdy. Twórcy gry zaznaczają, że otrzymamy dostęp do szeregu opcji, pozwalających dowolnie zmieniać parametry sterowania. Uzyskamy dzięki temu sterowanie jak w rasowym symulatorze lub czysto zręcznościowe, niemające nic wspólnego z rzeczywistością. To, co pokazano na filmiku, to ustawienie Arcade oraz Easy Drifting Mode.

Przypominamy, że twórcy Speed Elixir czerpią inspiracje z Need for Speed: Hot Pursuit oraz Need for Speed: Rivals. Gra zaoferuje ponad 15 trybów rozgrywki z płynnym przejściem pomiędzy rozgrywką sieciową a offlinową. Wszystko w otwartym świecie, z dynamiczną pogodą oraz cyklem dnia i nocy. Deweloper obiecuje też zróżnicowane lokacje, więc nie skończy się np. na samym mieście, co zresztą widać w najnowszym materiale.

Speed Elixir ma zadebiutować jeszcze w grudniu tego roku na PC. Powstaną też wersje na PlayStation 4 i Xbox One, choć nie wiemy, czy ich premiera nastąpi w tym samym czasie, co edycja pecetowa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

17 Shares
Share17
+1
Tweet