Sony wprowadza ogromne ułatwienie w PSN. Od dzisiaj bez problemu ulepszymy subkonta

Gracze od dawna prosili o taką funkcję.

Użytkownicy PSN mogą od teraz przemieniać swoje konto podrzędne w konto główne. To duże udogodnienie dla graczy, którzy rozpoczynając przygodę z PlayStation założyli w PSN subkonto. Jest one przeznaczone dla osób nieletnich i zawiera sporo ograniczeń, które mogą ustawić nasi rodzice (np. zablokować nam dostęp do określonych wiadomości czy ograniczyć miesięczne wydatki).


Problem polegał na tym, że po 18. urodzinach nie mogliśmy przemienić subkonta w konto główne bez straty trofeów i innych danych. Na szczęście od dzisiaj się to zmienia.

Zawsze staramy się słuchać opinii użytkowników, dlatego przygotowaliśmy kolejną funkcję, o którą tak bardzo prosiliście. Od teraz możecie ulepszyć swoje subkonto poprzez przeglądarkę internetową, lecz później taka opcja będzie możliwa również z poziomu PlayStation 4 – tłumaczy Eric Lemper na oficjalnym blogu PlayStation.

Najważniejsze jest to, że podczas ulepszenia subkonta nie stracimy nic z naszego profilu.

Jak się za to zabrać? Prosta sprawa. Przechodzimy na tę stronę, wybieramy zakładkę Sub Accounts, wprowadzamy dane subkonta i akceptujemy. Później czekamy na maila potwierdzającego update do konta głównego.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet