Co zawiera PlayStation Plus

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Oferta PS Plus i premiery gier na konsole Sony

Subskrypcja PS Plus dostępna jest na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. W jej ramach, gracz otrzymuje darmowe gry co miesiąc, specjalne zniżki oraz możliwość rozgrywki multiplayer.

PS Plus po raz pierwszy zadebiutowało w 2010 roku, jeszcze na konsoli PlayStation 3 i PSP. Gracze otrzymali wtedy całkiem sporo produkcji, między innymi Little Big Planet, WipeOutHD, Age of Zombies, klasyczne Destruction Derby z pierwszego PlayStation, Field Runners oraz dodatek do Killzone 2. Samo pojawienie się takiej usługi było nowością na rynku i zaskoczyło wielu graczy. Jak się okazuje, to był strzał w dziesiątkę. Dzisiaj subskrypcję opłacają miliony posiadaczy konsol PlayStation.

Usługa była rozwijana przez lata i dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sony podało, że na koniec 2020 roku zarejestrowanych w usłudze było ponad 47 mln graczy. To oznacza, że prawie co drugi posiadacz PlayStation 4 lub PlayStation 5 opłaca subskrypcję.

PS Plus abonament – cena subskrypcji

Dostęp do PS Plus można opłacić na 3 sposoby: wykupując subskrypcję na 1 miesiąc, 3 miesiące lub cały rok. Za każdą z tych opcji należy zapłacić odpowiednio: 37 zł, 100 zł lub 240 zł. Najbardziej opłaca się abonament opłacony za rok z góry, bo wtedy wychodzi zaledwie 20 zł miesięcznie.

Niezależnie od rodzaju opłaty za subskrypcję, gracz otrzymuje co miesiąc dostęp do kilku nowych gier, specjalnych rabatów na gry z PlayStation Store oraz możliwość grania w multiplayer, Są jednak wyjątki takich gier jak Fortnite, World of Tanks, War Thunder, Apex Legends, Crossout, Call of Duty: Warzone, World of Warships: Legends i Paladin,s w które można grać po sieci, nie opłacając subskrypcji.

Subskrypcję można opłacić bezpośrednio po zalogowaniu się do swojego konta w PlayStation Store. Tam wystarczy wybrać interesującą nas opcję i dokonać płatności za pomocą karty kredytowej. Subskrypcja jest odnawiania automatycznie, więc jeśli nie chce się jej przedłużać, trzeba na dzień przed zakończeniem ją anulować.

Szczegółowa oferta PlayStation Plus

W marcu 2021 do usługi PS Plus trafiło kilka gier. Final Fantasy VII Remake (bez możliwości aktualizacji do wersji PS5), Maquette, Remnant from the Ashes, Farpoint (VR), Destruction AllStars (przeskakuje z lutowej oferty). Zwłaszcza ta pierwsza produkcja warta jest uwagi. FF VII Remake okrzyknięto jedną z najlepszych gier 2020 roku. To japońskie RPG, które stanowi remake produkcji z 1997 roku, wydanej pierwotnie na pierwszym PlayStation.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się