Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

1 komentarz

Sony będzie wydawać więcej tytułów ekskluzywnych na PS5

Przyszłość konsoli PS5 będzie zależna od liczby wydawanych gier na wyłączność. Dlatego Sony planuje ich wiele i chce je wydawać o wiele szybciej.

Niemal od pierwszej konsoli PlayStation, Sony przeciwstawia się konkurencyjnym platformom dzięki grom ekskluzywnym. To właśnie gry na wyłączność (czasową i permanentną) pozwalały utrzymać wysoką sprzedaż PS4. I tego planu producent zamierza trzymać się przez kilka kolejnych lat.

Na premierę PS5 pojawią się  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart. W drodze jest również Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, czy też Demon’s Souls. To tylko garstka z najważniejszych produkcji AAA. W oknie wydawniczym PS5 z pewnością otrzymamy jeszcze więcej informacji o kolejnych tytułach szykowanych na next-gen. Z najnowszego raportu korporacyjnego wynika, że chcą popełnić proaktywne inwestycje w celu wzmocnienia własnych IP. Będzie to możliwe poprzez szybsze ulepszanie i wdrażanie do portfolio ekskluzywnych tytułów PlayStation.

Już teraz Sony przechodzi ze słów do czynów. Podpisują nowe umowy z zewnętrznymi studiami –  zaklepali już sobie takie gry jak Deathloop i GhostWire: Tokyo. Niemal pewne jest, że dogadali się ze studio From Software w sprawie czasowej dostępności Elden Ring na PS5. Sytuacja może się powtórzyć również w przypadku GTA VI.

Jak sami dobrze wiecie, symbioza między konsolą a dostępnością tytułów na wyłączność to jedyne co aktualnie oferuje Sony. Jedno koło będzie napędzać drugie, stąd tak duże parcie na powiększenie portfolio własnych gier.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się