Sonic zaatakuje konsole nowej generacji? Sega odpowiada

sonicNiebieski jeż zapewne pojawi się na PlayStation 4, Wii U oraz Xbox’ie One, ale jeszcze musimy poczekać.

Aktualizacja: 4 lutego, 2014 r.

Sega odniosła się do plotek dotyczących wydania Sonica na konsole nowej generacji. Firma podkreśla, że doniesienia o nowej odsłonie serii Sonic the Hedgehog na PS4, Wii U oraz Xbox’a One są błędne. W komunikacie zaznaczono, że oficjalnie nie ogłoszono jeszcze żadnych szczegółów na temat kolejnego Sonica.


Oryginalna wiadomość z 2 lutego, 2014 r.:

Plotka o nowym Sonicu narodziła się podczas targów zabawek w Norymberdze, a konkretniej – na stoisku firmy Jazwares, która ma licencję na produkcję pluszaków z uniwersum niebieskiego jeża.

Wśród zabawek znalazł się dość interesujący plakat. Wyczaili go panowie z niemieckiego serwisu Spindash. Co na nim zobaczyli? Oprócz informacji o wcześniejszych grach o Sonicu, zapowiedź kolejnego tytułu, który ma pojawić się w 2015 roku.

sonic-2015

Jeśli wierzyć informacjom z plakatu, gra zostanie wydana na PlayStation 4, Wii U oraz Xbox’a One. Nie zobaczymy jej natomiast na 3DS-ie, na którym mogliśmy pograć w ostatniego Sonic: Lost World. Nic jednak nie jest przesądzone. Czy kolejne przygody niebieskiego ujrzą światło dzienne w 2015 roku i na jakich platformach? SEGA na razie milczy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet