Sonic powraca. Zapowiedziano dwie gry z niebieskim jeżem!

Sonic powraca. Zapowiedziano dwie gry z niebieskim jeżem!
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Pierwsza produkcja to powrót do starych dobrych czasów, druga – bardziej współczesna – owiana jest jeszcze tajemnicą.

SEGA od kilku miesięcy wspominała o wielkim powrocie swojego bohatera obiecując, że tym razem będzie to powrót w wielkim stylu. Fani niebieskiego na pewno mogą czuć się zniesmaczeni po ostatnich produkcjach z tej serii, lecz wygląda na to, że nadchodzące tytuły wszystko wynagrodzą.

Pierwszą grą, która właśnie została ujawniona, jest nawiązująca do starych czasów Sonic Mania. Mamy zatem dwuwymiarową grafikę w stylu retro, pobiegamy po lekko zmodyfikowanych poziomach z poprzednich odsłon, lecz kwintesencją wszystkiego będą oczywiście nowe plansze oraz światy, których w Sonic Mania nie zabraknie. Do wyboru dostaniemy trzy klasyczne postacie. Tradycyjnie będzie Sonic, a oprócz tego Knuckles oraz Tails.

Sonic Mania zadebiutuje wiosną 2017 roku na trzech platformach: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Pierwszy zwiastun produkcji – powstającej w kooperacji zespołów PagodaWest Games, Christiana Whiteheada oraz Headcannon – możecie zobaczyć poniżej.

To jednak nie koniec dobrych nowin dla osób tęskniących za błękitnym jeżykiem. SEGA zapowiedziała bowiem jeszcze jedną grę z tym bohaterem, nie zdradzając niestety na jej temat zbyt wielu szczegółów. Jest jednak zwiastun, który przynosi kilka dobrych wiadomości. Za tytuł będą odpowiadać ci sami deweloperzy, którzy stworzyli jedne z najlepszych odsłon Sonica w ostatnich latach. Mowa o Sonic Colors oraz Sonic Generations.

Nadchodzący tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i opowie o świecie wyniszczonym przez głównego wroga superszybkiego jeża, którym odwiecznie pozostaje Doctor Eggman. Kiedy niebo spowiła ciemność, wszyscy wyczekują powrotu bohatera, lecz nawet on… potrzebuje czasem pomocy. Tutaj miła niespodzianka – niezatytułowany jeszcze nowy projekt ponownie przywita Sonica w dwóch postaciach, czyli podobnie jak mieliśmy w Sonic Generations, tego bardziej współczesnego oraz klasycznego, jeszcze malutkiego jeżyka. Może to oznaczać tyle, że podobnie jak w Generations otrzymamy dwa rodzaje plansz: trójwymiarowe oraz takie, w których poruszamy się jedynie w lewo bądź w prawo. Kto wie, może jednak SEGA zaskoczy czymś zupełnie nowym i dostaniemy np. dwuosobową kooperację? Szczegółów na razie nie poznaliśmy.

Ten Sonic pojawi się w przyszłym roku i co ciekawe, zagramy w niego również na Nintendo NX. Oprócz tego tradycyjnie, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie