„Spadkobierca” Heroes III od dziś we wczesnym dostępie. Oto Songs of Conquest

Songs of Conquest
Newsy PC

Songs of Conquest, czyli turowa strategia inspirowana m.in. Heroes III, trafia dziś do fazy wczesnego dostępu.

Produkcja na pierwszy rzut oka budzi mocne skojarzenia z kultową już serią, a twórcy nie ukrywają zresztą inspiracji klasykami. Z tego względu opis rozgrywki brzmi dziwnie znajomo, choć liczę na to, że w tytule znajdzie się też kilka autorskich elementów. Jak głosi oficjalna zapowiedź gry na Steamie, jest to:

„Klasyczna turowa gra strategiczna łącząca grę fabularną, zbrojny konflikt i zarządzanie królestwem. Gromadź potężne armie, zgłębiaj prastarą magię i podbijaj odległe krainy, by stworzyć imperium opiewane przez stulecia w pieśniach bardów!”

Twórcy zapowiadają ponadto zróżnicowane mapy, możliwość zarządzania zasobami czy złożony system walki z elementami magii. Rozgrywkę można poprowadzić samodzielnie lub wraz ze znajomymi – w trybie lokalnym oraz sieciowym. Deweloper zadbał także o edytor poziomów, dzięki czemu nie musicie ograniczać się wyłącznie do zaprojektowanej już kampanii. W ten sposób zaplanujecie bowiem swoje własne przygody.

Za powstanie tytułu odpowiada szwedzkie studio Lavapotion. Niniejsza gra jest pierwszą w ich portfolio, a znajdziecie ją na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store. Tytuł zostanie odblokowany najprawdopodobniej ok. 17:00 polskiego czasu. Do tej godziny możecie stale dodawać grę do swoich list życzeń. Twórcy szacują, że wczesny dostęp do Songs of Conquest może potrwać mniej więcej rok.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie