SNES Mini pod koniec tego roku! Jakie wbudowane gry powinien posiadać?

Coś dla fanów retro grania.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zaprzestaniu przez Nintendo produkcji szalenie popularnego NES Mini. Powód? Wygląda na to, że producent skupia się na kolejnym sprzęcie, który zamierza odświeżyć.

Brytyjski serwis Eurogamer – powołując się na własne zaufane źródła – donosi, że Big N produkuje już SNES Mini, czyli współczesną, miniaturową wersję konsoli Super Nintendo Entertainment System. Konsolka pojawi się prawdopodobnie w sprzedaży pod koniec tego roku.

Szczegółów nie znamy, lecz możliwe, że SNES Mini będzie się opierał na tym samym założeniu co NES Mini. Na pokładzie konsoli znajdziemy zatem kilkadziesiąt wbudowanych tytułów (w NES Mini jest ich 30), w które zagrywaliśmy się w czasach dzieciństwa.

Jakie gry powinny się znaleźć na pokładzie SNES Mini? Czekamy na Wasze prywatne zestawienia!

Koniec produkcji konsoli Classic Mini NES

Serwis IGN dotarł w zeszłym tygodniu do informacji z których wynika, że Nintendo nie będzie już produkowało Classic Mini NES – mniejszej wersji klasycznego NES-a. Zainteresowanie sprzętem jest bardzo duże, do tej pory sprzedano ponad 1,5 mln sztuk. Dziwi więc to, że nie będzie dalej sprzedawany – w sklepach można dostać ostatnie sztuki.

IGN sugeruje jednak, że być może chodzi tylko o sprzedaż wersji 2016, a w przyszłości Nintendo zdecyduje się nieco odświeżyć model.

Sprzęt mocno zadziałał na graczy, którzy wychowali się na konsolach w latach 80. Classic Mini NES kosztuje 60 dolarów (w Polsce ceny sięgają ponad 440 zł) i oferuje 30 wgranych do pamięci gier, wejście HDMI oraz klasyczny kontroler NES.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.