SlavicPunk: Oldtimer to cyberwszczepy pod kontuszem i szlachecki wąs. Gra oparta na twórczości Michała Gołkowskiego

SlavicPunk: Oldtimer to nowa polska gra cyberpunkowo-słowiańska
Newsy PC

Cyberpunk i słowiański klimat w jednej grze? Tym dokładnie ma być SlavicPunk: Oldtimer, czyli nowa polska gra akcji, która ma w sobie spory potencjał.

Polacy w ostatnim czasie faktycznie mają coś do tego cyberpunku. Już nawet nie wspomnę o wiadomo-jakiej-grze. Do tej pory ukazało się wiele rodzimych pozycji osadzonych w tym klimacie, a na horyzoncie widać już kolejne premiery.

SlavicPunk: Oldtimer wygląda nieźle, ale nie o wygląd tu chodzi

Red Square Games pracuje właśnie nad grą opartą na twórczości Michała Gołkowskiego. Polski autor znany jest głównie z fanowskiej twórczości należącej do uniwersum STALKER-a i z serii “Komornik”. To on jednak stworzył również podwaliny pod bardzo ciekawy autorski świat w SybirPunk, które otrzymać ma stołowe RPG. Jednocześnie ukaże się oparte na podobnej idei SlavicPunk: Oldtimer. Jak sama nazwa wskazuje – będzie co najmniej wyjątkowy klimat.

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka oparta na twórczości Michała Gołkowskiego. To właśnie Michał Gołkowski stworzył historię Yanusa – prywatnego detektywa z burzliwą przeszłością, który próbuje rozwiązać sprawę skradzionych danych, walcząc ze swoimi wewnętrznymi demonami…

– czytamy na karcie Steam gry

Deweloperzy zapowiadają nowy tytuł jako przede wszystkim grę akcji z perspektywy izometrycznej. Pojawi się tu również sporo skradania, a także parę innych możliwości, jak np. hakowanie, które określane jest jako swego rodzaju futurystyczne rzucanie czarów. Tytuł ma ponadto oferować bardziej spokojne sekcje, w których zagłębimy się w fabułę tego świata oraz podejmiemy zadań pobocznych. Tło fabularne jest raczej dość standardowe, bo znów rzucimy rękawicę złym korporacjom.

To jednak klimat ma tu grać pierwsze skrzypce, bo tym razem nie przyjdzie nam jedynie podróżować przez mroczny i cyberpunkowy świat. Tym razem połączono go z klasyczną słowiańszczyzną. Neonowe panie zachęcające gracze do korzystania ze swoich usług mają uszanki, a główny bohater może poszczycić się iście szlacheckim wąsem.

Wyjątkowe, głęboko słowiańskie podejście do cyberpunkowego świata z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym ze względu na swoje sarkastyczne poczucie humoru i nieco pesymistyczne spojrzenie na neonowo-szare odcienie otaczającej rzeczywistości, a jednocześnie wnosząc powiew świeżości do gatunku.

– obiecują twórcy

SlavicPunk: Oldtimer – wymagania sprzętowe

MINIMALNE:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel i5-3570 / AMD FX-8140
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 760 / AMD Radeon R9 270
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

Tytuł ma ukazać się “wkrótce”, co wedle Steam nie znaczy akurat praktycznie nic. Twórcy planują wypuszczenie swojej intrygującej pozycji w drugim kwartale 2023 roku. Na razie mowa jedynie o wersji PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: