Skyforge, czyli sposób na to, jak wcielić się w boga

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun gry studia Allods Team i Obsidian Entertainment.

Produkcja ma być ciekawą propozycją dla fanów MMO. Prezentowany tytuł będzie oparty na modelu f2p, ale jest nieomal pewne, że uświadczymy również mikropłatności. Skyforge łączyć będzie elementy charakterystyczne dla światów sience-fiction i fantasy. Informacje jakie zostały dotychczas udostępnione sugerują, że pod względem mechaniki tytuł nie wprowadzi rewolucji do gatunku.

Przyjdzie nam więc walczyć z różnorakimi przeciwnikami, celem zwiększania poziomu doświadczenia bohatera i awansowania na kolejne levele. Przy okazji warto będzie rozglądać się za skarbami, które m.in. będą mogły się przyczynić do podwyższenia naszych statystyk. Twórcy informują również, że w trakcie prowadzenia potyczek nasza zręczność nie będzie odgrywała tak dużej roli, jak parametry prowadzonej przez nas postaci.

Naszego bohatera stworzymy wybierając określoną rasę, a także decydując się na jedną z 15 dostępnych klas postaci. Zespół odpowiedzialny za tytuł obiecuje, że duża ich część ma być oryginalna, znacząco odbiegając od kanonu, do jakiego zdążyliśmy przywyknąć. Gra zostanie wydana jedynie na PC, a jej premiera nie została dokładnie sprecyzowana – producenci celują w 2014 rok.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.