Skradanka Shadwen z dokładną datą premiery

Niebezpieczna przygoda, której celem jest zabicie króla.

Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, że Shadwen zadebiutuje na PC (Windows, Mac i Linux) oraz konsoli PlayStaion 4 jeszcze w tym miesiacu. Teraz twórcy tytułu precyzują datę premiery informując, że zaplanowano ją na 17 maja. Cena gry nie jest wygórowana – ustalono ją na 16,99 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 75 zł.


Przypominamy, że za Shadwen odpowiada studio Frozenbyte, znane ze świetnej serii Trine. Ich najnowsza produkcja pozwoli wcielić się graczom w dziewczynę, która wykonuje nietypowy jak na płeć piękną zawód zabójcy. Jej celem jest zabicie króla.

Na beztroskim wybijaniu kolejnych wrogów jednak się nie skończy, ponieważ Shadwen zaoferuje nam sporo moralnych dylematów. Nasza bohaterka napotka bowiem na swojej drodze małą dziewczynkę, która stanie się jej towarzyszką podróży. Tutaj powstaje problem – wymordować wrogów i dać małej zły przykład czy też może bardziej się wysilić, by ominąć przeciwników unikając rozlewu krwi?

Ponadto Shadwen zawiera ciekawą mechanikę rozgrywki, podobną do tej zastosowanej w polskiej strzelaninie Superhot. Czas biegnie zatem jedynie wtedy, kiedy nasza postać się porusza. Kiedy się zatrzymamy, cały świat zamarza czekając na nasz kolejny krok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet