Siły kosmiczne anulowane po dwóch sezonach. Netflix kontynuuje cięcia w budżecie

Siły kosmiczne - 3. sezon serialu nie powstanie
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Siły kosmiczne nie otrzymały niestety przedłużenia na 3. sezon. Netflix zdecydował się anulować produkcję ze Stevem Carellem.

Po dwóch sezonach tytułu, który na nowo połączył Carella ze współtwórcą Biura, Gregiem Danielsem, niestety przyszedł czas na pożegnanie się z bohaterami. Netflix nie przedłużył produkcji na kolejną odsłonę. Przyczyną były zapewne mieszane recenzje i niezbyt wysoka oglądalność serialu; zdecydowanie nie zyskał on popularności Biura czy Parks and Recreation, również tworzonych przez Danielsa. Nie bez znaczenia mogły być również ostatnie cięcia w budżecie platformy; Netflix nie radzi sobie obecnie najlepiej na rynku streamingowym. Oficjalnych przyczyn anulowania produkcji jednak nie podano.

Oprócz Steve’a Carella w głównej roli na ekranach pojawiali się m.in. John Malkovich, Ben Schwartz, Tawny Newsome, Diana Silvers, Jimmy O. Yang oraz Don Lake. W kilku odcinkach zagrała również Lisa Kudrow jako żona głównego bohatera. Maggie Naird w jej wykonaniu była zresztą jedną z ulubionych – i najbardziej tajemniczych – postaci; fani zapewne nigdy już nie dowiedzą się, dlaczego znalazła się w więzieniu.

Jak na razie nie wiadomo, jak mógłby się potoczyć 3. sezon serialu Siły kosmiczne. Dotychczasowe prezentowały historię generała Nairda (Steve Carell) oraz ekipy naukowców starających się poprowadzić amerykański program kosmiczny. Stale zmagają się jednak z dziwnymi decyzjami przełożonych, niedofinansowaniem, ryzykiem anulowania misji czy problemami technicznymi. Całość mocno osadzono w klimacie politycznym panującym w Stanach jeszcze kilka lat temu; nazwisko Donalda Trumpa wprawdzie oficjalnie tu nie padło, lecz trudno pozbyć się wrażenia, że to właśnie jego prezydenturę przedstawili twórcy.

Dwa dotychczasowe sezony Sił kosmicznych można nadal oglądać na platformie Netflix.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie