Znamy datę premiery Silent Hill: Ascension. Pierwszy odcinek już niedługo

Silent Hill: Ascension - znamy datę premiery interaktywnego serialu
Mobile Newsy PC

Intearktywny serial połączony z grą wideo od twórców Dead by Daylight zadebiutuje na Halloween. Znamy datę premiery Silent Hill: Ascension.

Wiemy, kiedy będziemy mogli przekonać się, czy wspólny wysiłek Genvid, Bad Robot Games, Behaviour Interactive oraz dj2 Entertainment będzie wart uwagi. W sieci pojawił się nowy zwiastun produkcji, który ujawnia ostateczną datę premiery pierwszego odcinka. Tak, dobrze czytacie – “odcinka”!

Silent Hill: Ascension zadebiutuje już 31 października 2023 roku o godzinie 03:00 czasu polskiego na PC i za pośrednictwem aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Wiedzcie jednak, że nieco kontrowersyjny pomysł odebrany przez graczy dość średnio nie jest klasyczną grą wideo w pełnym tego słowa znaczeniu. To bardziej interaktywny serial podobny do innego pomysłu Genvid, czyli facebokowego Rival Peak.

Twórcy obiecują, że codziennie będą wypuszczać nowe “sceny” (czyli jakby odcinki), w których wszyscy widzowie podejmą wspólne decyzje dotyczące losu głównych bohaterów. Całość ma trwać przez 6 miesięcy. Brzmi wymagająco i ja już teraz wiem, że absolutnie nie mam na to czasu. W takim wypadki deweloperzy przewidzieli możliwość oglądania wszystkiego na VOD. Zgaduję jednak, że “stare” odcinki nie będą oferowały żadnej opcji wpływania na kształt historii. Jak to w zasadzie będzie dokładnie wyglądało? Przekonamy się już w Halloween.

W razie czego zawsze możemy czekać na inne gry z serii (tak – gry!), w tym remake, za który odpowiada polskie studio.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie