Silent Hill 2 Remake na przepełnionym akcją zwiastunie. Nadal nie ma daty premiery

Silent Hill 2 Remake na nowym zwiastunie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Nadal nie znamy daty premiery Silent Hill 2 Remake. Nowy tytuł od Bloober Team został jednak zaprezentowany na zwiastunie walki w trakcie State of Play.

Wczorajsze State of Play obfitowało w „zaskoczenia”, gdyby nie to, że niektóre zapowiedzi były pewne. Szczególnie cieszyć się jednak mogą fani marki Silent Hill, bo ta powróciła do nas oficjalnie za sprawą całkowicie darmowej gry na PS5. No i mamy nowe materiały z remake’u „dwójki”.

Silent Hill 2 Remake nadal bez daty premiery

Silent Hill 2 Remake to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Mówimy przecież o ulepszonej wersji legendy, absolutnie kultowego tytułu, który wyznaczył nowe granice horrorów w grach wideo. Na Bloober Team ciąży więc olbrzymia odpowiedzialność, a mała przejrzystość informacji w sprawie ewentualnej premiery niepokoi fanów. Deweloperzy mówili wiele razy, że w zasadzie to ukończyli prace nad grą, a reszta należy do Konami.

Opinie pod zwiastunem są jednak mieszane. Jasne, jest wiele osób, które uważają, że produkcja poszła w dobrym kierunku i remake wygląda nieźle. Niestety sporo fanów narzeka także na „sztywne” animacje, obecne w grze absolutnie bezcelowe QTE oraz słabej jakości dźwięk. Co do ostatniego, to fakt – większość odgłosów (wystrzały, uderzenia) brzmi trochę jak słabej jakości audio ze stocka, co wydaje się dość dziwne.

Gra jednak wygląda naprawdę ładnie i prezentuje oczekiwany klimat. Nie zdziwcie się, że na zwiastunie jest tyle walki, bo to w końcu „Combat Reveal Trailer”, czyli materiał skupiający się wyłącznie na tym aspekcie. Nie szukajcie tu psychologicznego horroru, a jedynie akcję. Czy jednak w ostatecznej grze dostaniemy więcej tego, z czego znana jest seria? Mam nadzieję, że tak, choć walka i tak stanowi istotny element cyklu. Niestety, po dwóch latach oczekiwań, nadal nie dostaliśmy żadnych informacji o dacie premiery, nawet potencjalnego roku wydania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie