Na remake Silent Hill 2 raczej nie będziemy musieli długo czekać

Silent Hill 2 Remake może być bliżej, niż się wydaje
Newsy PC PS5

Okazuje się, że premiera Silent Hill 2 Remake może być bliżej, niż myślimy. Gra weszła już w zaawansowaną fazę rozwoju i powstaje od paru lat.

Silent Hill 2 Remake nie jest żadną wielką niespodzianką, a raczej potwierdzonym po długim czasie pewniakiem. Za grę odpowiada polskie studio Bloober Team, mające już na końcie m.in. Observer czy Layers of Fear. Znają się na horrorach, ale Silent Hill to na tyle kultowa marka, że jestem niezwykle ciekaw, jak poradzą sobie z takim zadaniem.

Niemniej na ostatnim wydarzeniu Konami dostaliśmy wyczekiwany pierwszy zwiastun produkcji. Co ciekawe – dokładnie tak ma wyglądać sama gra, która powstaje przecież na Unreal Engine 5. Deweloperzy nie pokazali jednak “czystego” gameplayu, ale niebawem może się to zmienić. W końcu sama gra powstaje już całkiem długo i może być zaskakująco blisko premiery.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, w trakcie GPW Innovation Day wyjawił, że gra powstaje już od trzech lat, a aktualnie znajduje się w “zaawansowanej fazie produkcji”. Oznacza to, że deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby dopracować wszelkie elementy. Teoretycznie oznacza to, że premiera może nastąpić naprawdę szybko. Babieno twierdzi, że jest to zależne od Konami, ale niedługo powinniśmy doczekać się oficjalnej daty premiery.

KoKolejnąlejna ciekawostką jest fakt, iż cały budżet gry pokrywa… Konami. Japoński wydawca nie tylko w pełni wspiera prace nad tytułem, ale również płaci za osiągnięcie każdego następnego kamienia milowego. Bloober Team ponoć już teraz zarabia, a w przypadku sukcesu gry można będzie mówić o jeszcze większych kwotach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie