Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Hartred, kontrowersyjny polski shooter inspirowany Postalem, trafi na Switcha

Izometryczna strzelanka Hartred, którą Valve przed laty wyrzuciło ze Steama za zbyt brutalne treści, niebawem zadebiutuje na Nintendo Switch. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery tytułu.

Odpowiedzialne za gry takie jak Ancestors i Ancestors Legacy studio Destructive Creations opublikowało na Twitterze zdjęcie, które przedstawia konsolę Nintendo Switch i wyświetlone na niej menu główne Hartred. Resztę gracze dopowiedzieli sobie sami: shooter otrzyma kieszonkowe wydanie.

Post wywołał mieszane reakcje wśród internautów – część jest zadowolona i zamierza kupić tytuł („ale tylko jeśli nie zostanie ocenzurowany”), natomiast inni nie są przekonani i woleliby raczej zobaczyć zapowiedź kieszonkowej wersji Ancestors.

Być może jest to jakaś odmiana, jeśli chodzi o gry na Switcha – do tej pory wiele tytułów przeznaczonych na tę platformę oferowało bajkową grafikę i cukierkowe klimaty. Teraz posiadacze konsoli Nintendo mają niepowtarzalną okazję doświadczyć nieskończonego mroku, wielkiej zadymy i paru(nastu) wiader krwi.

Hartred opowiada poruszającą (żartuję) historię mordercy-psychopaty, który biega po obskurnych lokacjach i morduje bezbronnych ludzi, przy okazji niszcząc wszystko wokoło. Taki opis budzi – słusznie zresztą – skojarzenia serią Postal. Dlatego nie ma się co dziwić, że polska produkcja miała dość głośną historię. Gdy pojawiła się po raz pierwszy na Steamie parę lat temu, przedstawiciele platformy usunęli ją, motywując decyzję przesadną przemocą w tytule. Okazało się jednak, że ruch Valve wywołał jeszcze większe kontrowersje, niż wywołałby jego brak; ostatecznie Hartred zostało przywrócone na Steama, a polskich autorów gry przeprosił sam Gabe Newell.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się