Shadows of Kurgansk – gra przygodowa z elementami horroru już we wczesnym dostępie

Zombie, anomalie pogodowe i tajne bazy wojskowe.

Yadon Studio, rosyjski deweloper gier indie poinformował, że otwiera wczesny dostęp do Shadows of Kurgansk – gry survivalowej z elementami horroru. Przy wsparciu Gaijin inCubator, Yadon Studio udostępnia graczom możliwość testowania umiejętności przetrwania w trudnych, często makabrycznych jak z horroru warunkach. Kto wyjdzie z tego cało z nienaruszonym zdrowiem psychicznym? Shadows of Kurgansk, wyceniona na 14,99$/Euro, dostępna jest od 14 lipca na Steam.

Shadows of Kurgansk to najnowszy projekt, wspierany przez Gaijin inCubator. Doświadczenie deweloperskie, zdobyte pozwala nam na finansowanie i wspieranie pomysłodawców gier indie – powiedział Anton Yudintsev, CEO Gaijin Entertainment, twórcy historycznej militarnej gry symulacyjnej War Thunder. – Pomagając mniejszym, niezależnym twórcom takim jak Yadon Studio, zapewniamy przeprowadzenie przez wyboistą drogę, pełną problemów na drodze do dystrybucji, a także osiągnięcie celu, czyli wydanie gry.

Przekraczanie granic

Shadows of Kurgansk oferuje 3 tryby rozgrywek: Story, który zapewnia ponad 10 godzin zmagań w środowisku pełnym zwrotów akcji, Adventure, gdzie trzeba wygrać naprawdę trudne batalie oraz Survival sprawdzający umiejętności przetrwania i cierpliwość gracza.

Podróż przez tajemniczą i apokaliptyczną strefę Zone, pełną gigantycznych, przerażających stworzeń i nieprzewidywalnych anomalii, może prowadzić do szaleństwa. Zadaniem uczestników jest zapewnienie sobie zaopatrzenia i wyżywienia, polegając tylko na własnych umiejętnościach. Ważne są: odwaga, umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi (tymi, którzy przeżyli) oraz zdolność do budowania schronień. Tryb survivalowy wymaga starannego poszukiwania przedmiotów pośród krajobrazów jak z koszmarów – pełnych tajnych baz wojskowych i opuszczonych obiektów badawczych. Zbieramy punkty za umiejętności, w międzyczasie szukając artefaktów odpowiednich do wykorzystania jako narzędzie użytkowe. Z ponad 100 dokumentów instruktażowych dotyczących używanych narzędzi, gracze otrzymają mnóstwo możliwości strategicznych m.in.: broń palną, dynamit czy środki medycyny uzdrawiającej. Zmierzą się z wieloma zagrożeniami takimi jak nieuczciwe jednostki militarne i nieumarli.

Jak nie umrzeć z głodu

Shadows of Kurgansk jest typowym horrorem survivalowym, który przenosi zawodników do ciemnego i mrocznego, nawiedzonego obszaru zwanego strefą Zone. Niebezpieczne ataki wroga porównywać można do koszmarów sennych. Jeden krok w złą stronę może spowolnić gracza, lub nawet zabić. Jedna noc, pełna okrutnych zwrotów akcji, może prowadzić do utraty zdrowia psychicznego i utraty zmysłów. Tym bardziej, gdy dookoła czają się stwory żywiące się ludzkim mięsem. Możemy umrzeć z głodu, jeśli nie będziemy umieli wykorzystać zasobów, które daje strefa. Oczywiście, nie jest to miejsce na bezpieczną kryjówkę. Gracz musi znaleźć drogę ucieczki tak szybko, jak to tylko możliwe. Musi szukać, polować i odkrywać, by pozostać przy życiu. W Shadow of Kurgansk gracze muszą przetrwać tak długo, jak to możliwe.

Źródło: materiał wydawcy

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet