Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Sezon 5 w Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone. Letnie Igrzyska nadchodzą

Zdobądź darmową zawartość podczas globalnego wydarzenia sezonowego, które nagina zasady w Próbach i oferuje ekskluzywne schematy broni jako nagrody, darmowy LKM, nową mapę trybu Strzelanina i turnieje w trybie Strzelanina dostępne dla wszystkich.

Po wybuchowym przybyciu Kompanii Cieni do Werdańska, rozpoczynają się Letnie Igrzyska, które poddadzą próbie umiejętności wszystkich operatorów. Jednak tylko najbardziej utalentowani zostaną nagrodzeni łupami; ta kusząca perspektywa sprowadza posiłki dla dywizji Warcom, zrzeszonej w Koalicji.

Sezon Piąty Reaktywacja pojawił się 25 sierpnia o godzinie 8:00 czasu polskiego wraz z oficjalnym rozpoczęciem Letnich Igrzysk 28 sierpnia. Oto, co kryje się w najnowszej dużej aktualizacji Sezonu Piątego:

Letnie Igrzyska (dostępne pomiędzy 28 sierpnia – 7 września)

Rywalizuj o chwałę… oraz darmowe nagrody

Po raz pierwszy w historii serii Call of Duty, członkowie społeczności z całego świata – zarówno ci, którzy posiadają Modern Warfare, jak i darmowe Warzone – będą mogli reprezentować swój kraj w łatwych do rozegrania, ale trudnych do opanowania Próbach umiejętności dla pojedynczego gracza. Zdobywając medale w każdej Próbie, zawodnicy udowodnią, który kraj ma najlepszych Operatorów na świecie.

W ramach Letnich Igrzysk dostępne jest pięć Prób. Te skondensowane doświadczenia są podobne do tych wprowadzonych podczas premiery Modern Warfare oraz w popremierowych aktualizacjach sezonowych.

Próby będą dostępne dla graczy w Modern Warfare oraz darmowym Warzone, począwszy od 28 sierpnia od godziny 19:00. Gracze będą mieli nieograniczoną liczbę prób, co oznacza, że mogą grać tak długo, aż ustanowią swój najlepszy czas lub wynik i sięgną po złoto.

Pięciobój Prób

Złoty medal – porada: niektóre Próby skracają twój końcowy czas o kilka sekund, jeśli wykażesz się wysoką celnością, podczas gdy inne dodają punkty w zależności od tego, jak szybko kończysz poszczególne fale.

Próba pierwsza: Gun Course (rozpoczyna się 28 sierpnia) na mapie Custom Gun Course

 • Opis: Pokonaj trasę tak szybko, jak to możliwe, likwidując wszystkie wrogie cele i unikając ofiar wśród cywilów.
 • Czasy medalowe: 01:30:00 (Brąz) / 01:00:00 (Srebro) / 00:40:00 (Złoto)
 • Zestaw uzbrojenia: Różne rodzaje broni

Próba druga: Price’s Alley (rozpoczyna się 29 sierpnia) na mapie Custom Price’s Alley

 • Opis: Eliminuj niekończącą się serię wrogich celów, jednocześnie unikając cywilów i utrzymaj kombinację trafień tak długo, jak to możliwe.
 • Czasy medalowe: 4,000 (Brąz) / 5,000 (Srebro) / 6,000 (Złoto)
 • Zestaw uzbrojenia: Renetti (Pistolet)

Próba trzecia: Risky Parkour (rozpoczyna się 30 sierpnia) na mapie Livestock

 • Opis: Zalicz każdy punkt kontrolny i ukończ trasę tak szybko, jak to możliwe. Uważaj na toksyczny gaz unoszący się przy ziemi.
 • Czasy medalowe: 0:55:00 (Brąz) / 0:47:00 (Srebro) / 0:40:00 (Złoto)
 • Zestaw uzbrojenia: Nóż bojowy

Próba czwarta: Shooting Range (rozpoczyna się 31 sierpnia) na mapie King

 • Opis: Jak najszybciej zlokalizuj i zestrzel wszystkie cele w okolicy, oszczędzając amunicję.
 • Czasy medalowe: 0:50:00 (Brąz) / 0:40:00 (Srebro) / 0:30:00 (Złoto)
 • Zestaw uzbrojenia: Różne rodzaje broni

Próba piąta: Marksman Challenge (rozpoczyna się 1 września) na mapie Custom Marksman Challenge

 • Opis: Likwiduj kolejne fale celów dalekiego zasięgu w określonym czasie. Chybione strzały marnują czas.
 • Czasy medalowe: 3,400 (Brąz) / 3,900 (Srebro) / 4,400 (Złoto)
 • Zestaw uzbrojenia: HDR (Karabin snajperski)

Zwycięzca zdobywa łupy dla siebie i kraju

Za udział w Letnich Igrzyskach gracze otrzymają nagrody, w zależności od wyników osiągniętych w każdej Próbie. Nagrody te mogą się kumulować – jeśli zawodnik zdobędzie złoto za pierwszym razem, otrzyma wszystkie trzy nagrody za swoje epickie (lub w niektórych przypadkach legendarne) osiągnięcie.

Każdy medal za wykonanie Próby jest powiązany z nagrodami (nagrody można otrzymać tylko raz), a wszyscy gracze, którzy przystąpią do wyzwania, otrzymają ozdobę broni „Puchar Letnich Igrzysk”. Nagrody za Próby obejmują między innymi skórki pojazdów, żetony PD, klaksony pojazdów, karty i legendarne schematy broni.

Zdobądź złoto w każdej Próbie i otrzymaj legendarny schemat karabinu szturmowego Juliet, broni zbudowanej z myślą o zdobywaniu pierwszego miejsca w dowolnym rankingu. Stworzony z myślą o czystej precyzji z wyraźnym, niepowiększonym obrazem w celowniku, jest uważany za „złoty standard” wśród konkurencyjnej puli istniejących schemantów tej broni.

Oprócz tych nagród, indywidualne medale będą przyznawać punkty krajowi gracza, określonemu na podstawie pochodzenia jego konta. Punkty każdego kraju będą aktualizowane codziennie, a 15 najlepszych krajów będzie widocznych na tabelach wyników w grze. Całkowita punktacja jest ważona według liczby uczestników z poszczególnych krajów, więc każdy kraj może awansować na szczyt.

Zdobywaj medale i zbieraj punkty dla swojego kraju, a podczas punktu kulminacyjnego Letnich Igrzysk, kraj zostanie mistrzem. Kto wystartuje z przegranej pozycji i sięgnie po zwycięstwo dzięki dobrze rozgranej Próbie w ostatniej godzinie? A może tylko jeden kraj będzie dominował podczas całych igrzysk?

Nowa funkcjonalna broń

FiNN LKM – (dostępny na start Sezonu Piątego Reaktywacji)

Najcięższa klasa broni podstawowej w grze doczekała się nowego zawodnika, LKM FiNN  – a będzie on rozdawał ciosy dużo mocniejsze, niż by sugerowała jego klasa wagowa, pokonując wiele już dostępnych LKMów.

Ten nowy LKM można zdobyć, wypełniając wyzwanie w grze lub nabyć jako wariant schematu, przy zakupie pakietu „Mainframe”.

Zwinny, mobilny i będący niczym wrogi czołg w klasie LKMów, ultralekki w konstrukcji FiNN to połączenie szybkostrzelności z zaawansowaną kontrolą odrzutu. To wszystko składa się na broń o wyjątkowej precyzji, a jednocześnie małej wadze i pozwala na wyjątkowy styl gry, który jeszcze bardziej zaciera granicę między karabinem szturmowym, a LKM.

Nowa zawartość Warzone

Nowy tryb gry: King Slayer (dostępny podczas Sezonu Piątego Reaktywacji)

Dla tych, którzy pamiętają Warzone Rumble lub bawią się w klasycznym trybie Team Deathmatch (TDM) w trybie wieloosobowym Modern Warfare, King Slayer to Team Deathmatch na wielką skalę w Battle Royale, w którym drużyny walczą o punkty, pokonując wrogich graczy. Jednak krąg nie zmniejsza się, a raczej porusza po mapie, wymuszając ciągłą bitwę w ruchu. Każdy z graczy, z piątki najlepszych drużyn, który zdobędzie najwięcej punktów, zostanie oznaczony jako „król” na mapie taktycznej. Eliminuj królów, aby zdobyć dodatkowe punkty i otrzymać darmową serię zabójstw.

Strzelanina – Turniej, nowa mapa Stadium (dostępne podczas Letnich Igrzysk)

Czym są Letnie Igrzyska bez turnieju? Turniej Strzelaniny powraca jako bezpośredni test umiejętności strzeleckich, znajomości mapy i koordynacji, a odpowiedni turniej zasługuje na stadionową oprawę.

Poziom boiska wielkiego stadionu został udostępniony w Strzelaninie. To znacznie mniejszy obszar gry wydzielony do tego trybu, więc pamiętaj, aby używać namiotów, skrzyń i innych przeszkód do osłony, zwłaszcza jeśli w polu widzenia jest flaga Dogrywki.

Zwycięzcy turniejów Strzelanin zostaną nagrodzeni PD, nagrodami kosmetycznymi wysokiego poziomu i prawami do przechwałek jako prawowici triumfatorzy letniego turnieju.

Wolny dostęp do turnieju Strzelaniny

Wszyscy gracze mogą dołączyć do turnieju podczas weekendu z darmowym dostępem od 28 sierpnia do 2 września, obejmującego playlistę Turnieju Strzelaniny.

Jeśli masz znajomego, który nie wypróbował pełnej wersji Modern Warfare lub jesteś graczem Warzone, który chce doskonalić swoje umiejętności i odblokować prestiżowe nagrody w turnieju Strzelaniny, weź w nim udział i sięgnij po złoto.

Zawartość Modern Warfare

Wojna Naziemna otrzymuje posiłki (dostępne podczas Sezonu Piątego Reaktywacji)

Posiadacze pełnej wersji Modern Warfare mogą doświadczyć nowego sposobu gry w Wojnę Naziemną.

Reinforcements Inbound – przybywają posiłki do Wojny Naziemnej

W tym wariancie trybu Wojny Naziemnej trzy flagi są rozmieszczone na środku mapy, podobnie jak w trybie Dominacji.

Jeśli ty lub członek twojej drużyny zostaniecie powaleni, zamiast odradzać się, przechodzicie do trybu obserwatora i wracacie do bitwy dopiero po zdobyciu nowej flagi przez pozostałych członków drużyny. Zdobycie wszystkich trzech flag, automatycznie wygrywa rundę. Wygraj wystarczającą liczbę rund, a twój ogromny pluton odniesie zwycięstwo.

Reaktywacja zawartości sklepu (dostępne podczas Sezonu Piątego Reaktywacji)

Nowy operator – Morte – Na czele nowych pakietów

Do miasta wjeżdża rewolwerowiec kochający spaghetti westerny, który jest gotowy ustanowić nowe prawo Koalicji.

Nazywa się Morte i jest najnowszym rekrutem Warcomu, a znajdziesz go w dedykowanym pakiecie w sklepie, jeszcze w tym sezonie.

Sergio „Morte” Sulla pochodzi z Włoch i jest utalentowanym tropicielem, który kocha Stary Zachód oraz mocno przestrzega własnych zasad dotyczących dobra i zła. Służył w legendarnym pułku spadochroniarzy Col Moschin we Włoszech, zanim został wybrany do Warcomu.

Inne zestawy dostępne w sklepie w Sezonie Piątym to „Mainframe”, zawierający legendarny schemat zupełnie nowego FiNN LKM, a także „Game Winner”, sportowy pakiet z operatorem Koalicji SAS Kyle’em „Gazem” Garrickiem w legendarnej skórce, która idealnie nada się na niektóre mecze, na boisku stadionu.

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%