Stało się! Tomek Bagiński – Netflix – Wiedźmin. Tego się nie spodziewaliśmy

Świetna informacja dla fanów Wiedźmina.

Zaczęło się od wpisu firmy Platige Image w serwisie Facebook:

“Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się!

Na ten dzień czekało z pewnością wielu fanów Białego Wilka. Serial Wiedźmin od Netflix został zapowiedziany, choć z komunikatu giełdowego spółki Platige Image wynika, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Jednak gdyby polskie studio nie było pewne swego, raczej nie czarowało by nas powyższym komunikatem.

Jak informuje Platige Image, podpisana umowa określa podstawowe założenia produkcji pierwszego i kolejnych sezonów serialu o wiedźminie Geralcie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające wyprodukowanie serialu, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do jego wyprodukowania, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji. W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów. Emitent wskazuje, że BDM (wiążące podstawowe warunki umowy) jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.