Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Serial Wiedźmin Netflixa. Sapkowski komentuje wybór Geralta i pracę Lauren Hissrich

Twórca Białego Wilka niezbyt przychylnie wypowiadał się o grach z serii Wiedźmin, za które odpowiada CD Projekt RED. Serial Wiedźmin Netflixa to jednak inna bajka, a Andrzej Sapkowski mocno wierzy w ten projekt.

Wielu graczy zraziło się do Andrzeja Sapkowskiego, który przez długi czas miał w poważaniu gry traktujące o Wiedźminie. Autor uparcie twierdzi, że książkowy Wiedźmin nic nie zawdzięcza grom i jest zupełnie odwrotnie. Przytoczymy tutaj jeden z cytatów Andrzeja Sapkowskiego: Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gó**a. W odpowiedzi na takie słowa Adrian Chmielarz, czyli szef warszawskiego studia The Astronauts, które wydało w 2014 roku świetną grę przygodową Zaginięcie Ethana Cartera, pisał: Kasęś pan dostał całą. No właśnie – kasa. Tutaj daleko szukać nie trzeba – Andrzej Sapkowski żąda od CD Projekt 60 mln zł. Tym przydługim wstępem chcemy pokazać, że stosunek Andrzeja Sapkowskiego do wykorzystania przez innych wizerunku jego bohatera jest niezbyt pozytywny. Serial Wiedźmin Netflixa jest jednak wyjątkiem, co bardzo nas cieszy.

Serial Wiedźmin Netflixa – Sapkowski zadowolony

Andrzej Sapkowski nie wierzył w sukces gier o Wiedźminie, lecz czas pokazał, że było to wielkim błędem. W przypadku serialu Wiedźmin jest inaczej i znany pisarz jest jak najlepszej myśli.

Dziennikarze argentyńskiego magazynu Clarin przeprowadzili wywiad z Andrzejem Sapkowskim. Oto fragment, który na pewno Was zainteresuje:

Clarin: W przyszłym roku na ekrany wejdzie serial Wiedźmin Netflixa. Co Pan o nim sądzi?

Sapkowski: Jestem optymistą. Serial przygotowują prawdziwi profesjonaliści.

Clarin: Co sądzisz o pracy Lauren Hissrich, showrunnerki serialu, która pracowała nad Daredevilem i The Defenders?

Sapkowski: Mam duże powody do optymizmu. Lauren to profesjonalistka.

Clarin: Udzielił Pan jej jakiś rad?

Sapkowski: Tak, wiele. Wszystko jest tajne, nie mogę na ten temat rozmawiać.

Clarin: A co pan myśli o Henrym Cavillu jako Geralcie?

Sapkowski: Ma moją aprobatę. Wierzę w jego talent.

Serial Wiedźmin Netflixa – teaser:

Znamy też zarys fabularny serialu Wiedźmin, który trafi na ekrany telewizorów w 2019 roku.

Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie– czytamy w informacji od Netflixa.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%