Serial The Last of Us rządzi. Już teraz zdobył 8 statuetek, a to nie wszystko

Serial The Last of Us rządzi i dzieli. Nie ma mocniejszego serialu
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

W mieniony weekend odbyły się pierwsze ceremonie wręczenia nagród Emmy. Serial The Last of Us jak na razie rządzi i dzieli, ale to nie koniec.

HBO ma się z czego cieszyć, podobnie jak i Sony wraz z Naughty Dog. Serial The Last of Us jak na razie jest wielkim wygranym gali wręczenia nagród Emmy 2024. Jeszcze nie zdecydowano w najważniejszych kategoriach, ale we wszystkich innych wygrywa właśnie hit na podstawie kultowej już gry wideo.

Gala wręczenia nagród Emmy przesunęła się w czasie, najpierw z powodu strajku scenarzystów, potem aktorów. W końcu jednak udało się przeprowadzić pierwsze ceremonie wręczenia. W miniony weekend serial The Last of Us zdobył aż osiem statuetek. Został doceniony za efekty wizualne, montaż, montaż dźwięku, miks dźwięku, makijaż protetyczny oraz główny utwór muzyczny. Jakby tego było mało, wyróżnienie otrzymał Nick Offerman wcielający się w Billa i Storm Reid jako Riley.

Co ciekawe, główna obsada, czyli Pedro Pascal i Bella Ramsey nie otrzymali żadnej nagrody. Najważniejsza nagroda w kategorii najlepszego serialu dramatycznego trafi albo do TLoU, albo do Andor, Zadzwoń do Saula, The Crown, Yellowjackets, Ród Smoka, Sukcesja lub Biały Lotos. W kategorii seriali komediowych nominowano Misja: Podstawówka, The Bear, Barry, Jury Duty, Wspaniała Pani Maisel, Zbrodnie po sąsiedzku, Ted Lasso i Wednesday.

Jak poradzili sobie inni? Witamy we Wrexham wygrało 5 nagród. Wednesday, The Bear, Nieustannie: Historia Michaela J. Foksa i Biały Lotus dostały 4 statuetki. Można też jednoznacznie stwierdzić, że największym przegranym została Sukcesja. Mimo 13 nominacji, twórcom nie udało się zgarnąć ani jednej nagrody.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie