Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

2 komentarze

Serial Wiedźmin Netflixa zaatakowany. Hejt wylewa się z sieci

Prace nad netfliksowym Wiedźminem trwają w najlepsze. Mało kto spodziewałby się, że ta radosna wiadomość jednym przyniesie uśmiech, innym zaś pole do… rasistowskiego popisu.

Serial Wiedźmin Netflixa – skrajni fani w obronie Białego Wilka

Widzieliście już sławne zdjęcie, które producentka nadchodzącego, netfliksowego serialu Wiedźmin wrzuciła na Twittera? Rozchodzi się o poniższą fotkę w towarzystwie scenarzystów poszczególnych odcinków. Jeśli śledzicie poczynania serialu tak jak my, to z pewnością nie umknęło ono Waszej uwadze. Ale czy pomyśleliście, aby pod tą fotografią, notabene uśmiechniętych od ucha do ucha ludzi zacząć szerzyć nienawiść i szeroko pojęty hejt? Jeśli nie, to gratuluję – nie macie się czym martwić, wszystko z Wami w porządku. Jak bowiem donosi ostatni tweet wspomnianej wyżej Lauren Hissrich, niektórzy fani prawdziwego Wiedźmina wykorzystali fotografię, by wyrazić swoje rasistowskie i antysemickie przekonania. Chciałoby się wręcz zacytować klasyka słowami: a można? A można.

Zdjęcie jak zdjęcie. Jednak w Internecie ze wszystkiego można zrobić kupo…burzę.

Hejt na serial Wiedźmin

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, do czego mogły doczepić się pewne kreatywne umysły, to nie przedłużając – tłumaczymy. Pozwólcie tylko na jeszcze jedno słowo gwoli wyjaśnienia: nie rozbiło się tylko o jeden argument. Powodów do hejtu było wiele. Najbardziej wyeksploatowanym przez fanów był argument o tym, że Hissrich skompletowała bardzo różnorodną etnicznie grupę scenarzystów, co – uwaga – negatywnie przełoży się na serial. W jaki sposób? Fani obawiają się czarnoskórych bohaterów serialu oraz innych odchyłów od pierwowzoru (to jest książki, czy nawet gry). Nie obyło się też bez komentarzy o tym, jak kiepscy w swojej robocie są scenarzyści zgrupowani wokół nowego serialu. Ich dorobek to m.in. Supernatural, The Originals, Daredevil czy Constantine, ale jak w karierze każdego filmowca, zdarzały się serialowe potknięcia, na które to jednak z pewnością nie miał wpływu jedynie scenarzysta, bo jak sama Hissrich podkreśla – film to dziedzina, w której wszyscy pracują na sukces – nie tylko aktor czy scenarzysta, ale cała ekipa.

Jeśli macie ochotę (i nerwy), zerknijcie na poniższe tweety i koniecznie dajcie znać, co o tym wszystkim uważacie.

Serial Wiedźmin – kiepscy scenarzyści?

Użytkownik imieniem Hektor zaczął rozmowę z Lauren od zwykłego O nie. Po czym dopytany przez producentkę, czy rozchodzi mu się o to, że nie lubi babeczek, które jadła ekipa i o których producentka wspomniała w tweecie, odpisał: Nie pozwól, by kiepscy scenarzyści spieprzyli coś, co może być najlepszym na świecie serialem, bazującym na książkach.

https://twitter.com/REDRUMHEK/status/994006824138493952

Serial Wiedźmin – zrujnowany

Kolejny user – KILLASAURUSFLEX pisze, że cieszy się iż nie zainwestował w serię, mimo wszystko przykro patrzeć mu na to, że potencjalnie świetny serial prawie całkowicie został zrujnowany.

Serial Wiedźmin – Sapkowski zadowolony z wizji serialu

Jeden z twitterowiczów – Eastwood, kpi z dorobku i doświadczenia scenarzystów, na co Lauren odpowiada: Panu Sapkowskiemu podobała się moja wizja scenariusza. Na to z kolei Eastwood wyciąga ciężki oręż pisząc, że dobra kasa sprawi, że Sapkowski będzie zadowolony ze wszystkiego.

Serial Wiedźmin – kręcony przez Żydów i czarnych

I na koniec, jeden z bardziej obraźliwych (ale jeśli chcecie zobaczyć jeszcze lepsze, odwiedźcie komentarze pod głównym tweetem Lauren). Max Krans pisze: 9 Amerykanów, gdzie są Słowianie? Sądzę, że zabijecie ten serial Gdzie są Polacy? Czesi? Do kółka wzajemnej adoracji dołącza Ave.Europa pisząc: SŁOWIAŃSKA historia, oparta na SŁOWIAŃSKIEJ mitologii, napisana przez Żydów, czarnych i Amerykanów. Nakręcona w Ameryce… Zastanawiam się jak to się może udać. Mimo iż użytkownik pomylił się (serial będzie kręcony w Europie), to nawet zwrócenie mu uwagi na ten błąd, z pewnością nie skończyłby się zmianą jego nastawienia.

Producentka dzielnie walczyła z komentarzami, wciąż na nie odpowiadając, jednak fala hejtu dosłownie zniszczyła Hissrich, przez co dziś przyznała, że zablokowała na Twitterze czwartą osobę w życiu, a wszystkie pochodziły właśnie spod rzeczonego tweeta.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%