Samoloty w Battlefield 1 to potężna broń. Szczegóły i gameplay

Jak działają stanowiska strzeleckie, jakie zmiany wprowadzono w porównaniu do poprzednich gier?

Battlefield 1 pozwoli nie tylko poruszać się pieszo po polu walki, lecz umożliwi również sterowanie pojazdami lądowymi, wodnymi oraz powietrznymi. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich, prezentując gameplay od YouTube’ra skrywającego się za nickiem PonyLion_HD, który miał również okazję zadać kilka pytań twórcom gry, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o lataniu w Battlefield 1. Na wszystkie pytania odpowiada starszy projektant Patrick O’Shaughnessy.

PonyLion_HD: Na jakiej zasadzie działają stanowiska strzeleckie w samolotach?

Patrick O’Shaughnessy: W dwuosobowych samolotach szturmowych siedzący z tyłu obserwator korzysta z zamontowanego na obrotnicy KM-u o polu ostrzału 360 stopni. W bombowcach również znalazło się miejsce dla tylnego strzelca, tyle że jego pole ostrzału jest ograniczone do obszaru znajdującego się za maszyną. Załogę bombowca uzupełnia trzeci lotnik, obsługujący stanowisko strzeleckie w nosie samolotu, wyposażone w cięższą broń, ale o dość ograniczonym polu ostrzału obejmującym obszar przed maszyną.

PonyLion_HD: W jaki sposób walka powietrzna w Battlefield 1 różni się od tej z poprzednich gier Battlefield?

Patrick O’Shaughnessy: Największa różnica to brak naprowadzanych pocisków oraz systemów utrudniających namierzenie samolotu przez wroga. Oprócz tego korzystamy z nowego modelu aerodynamicznego, bardziej zniuansowanego i dopracowanego niż ten, który przygotowaliśmy na potrzeby odrzutowców. W czasie I wojny światowej samolot nadal był technologią raczkującą i sporo wysiłku kosztowało go pokonanie przyciągania ziemskiego. Aby oddać to w grze, skupiliśmy się w większym stopniu na oddaniu działania sił ciężkości i oporu. O ile walka powietrzna z udziałem odrzutowców koncentrowała się na wciśnięciu przycisku po namierzeniu celu, w przypadku tych maszyn znaczenie mają odpowiednie manewry, prędkość i dokładność prowadzonego ognia.

PonyLion_HD: Czy samoloty dostępne wBattlefield 1 będą skuteczne przeciwko pojazdom lądowym?

Patrick O’Shaughnessy: Wśród podzielonych na trzy klasy samolotów z pewnością znajdą się maszyny dysponujące wyposażeniem umożliwiającym zwalczanie celów naziemnych. Jedne samoloty sprawdzają się przede wszystkim w walce z innymi samolotami, inne w przygważdżaniu piechoty, a część skupia się na… jeszcze innych celach. Do dyspozycji pilotów oddamy szeroki wachlarz opcji, dzięki którym dopasują maszynę do swoich preferencji lub przyjętej strategii.

Jeśli chodzi o wspomniane trzy klasy samolotów, będą to:

  • myśliwce,
  • dwuosobowe samoloty szturmowe,
  • bombowce.

Co ciekawe, gdy stopień uszkodzenia samolotu (również czołgu lub łodzi) przekroczy określony poziom, przełoży się to nie tylko na wygląd pojazdu, ale też jego funkcjonalność. Podziurawione skrzydła mogą zacząć pękać i się rozpadać, co wpłynie na aerodynamikę. Ta będzie miała o wiele większe znaczenie niż we wcześniejszych grach z serii Battlefield i jak zaznaczają twórcy gry, bardziej wyczuwalne stanie się przyciąganie ziemskie.

Źródło: battlefield.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: