Rusza największe w Polsce badanie graczy

To może być szansa, aby nasza społeczność przestała być postrzegana przez pryzmat negatywnych stereotypów.

Kim jest polski gracz? Co go wyróżnia? Jaki wpływ ma granie na rożne aspekty życia? Startuje projekt #jestemgraczem, mający na celu odpowiedzieć na te pytania. Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy odwiedzić stronę jestemgraczem.com i wypełnić kwestionariusz.

Badanie ma odpowiedzieć na szereg pytań. Jaką rolę w życiu gracza pełnią gry? Czy i w jaki sposób wpływają na jego relacje ze znajomymi, edukację, zdrowie fizyczne oraz karierę? Czy granie nauczyło go nowych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystuje w życiu? Według Newzoo – organizacji badającej rozwój rynku gier komputerowych i wideo na świecie – w styczniu 2014 roku ponad 13 milionów Polaków wykorzystywało swój sprzęt elektroniczny do grania. Gracze stanowią więc dużą i ważną grupę społeczną – do tej pory w pełni niezbadaną – czytamy w informacji przesłanej do mediów growych.


Przy odpowiednim nagłośnieniu akcji, wspólnie możemy przyłączyć się do stworzenia najbardziej obiektywnego badania. Jako PlanetaGracza będziemy się starali nieco rozpropagować akcję. Chcemy bowiem, żeby Gracze z całej Polski nie byli już postrzegani jako totalne nerdy, które nie widzą życia poza monitorem komputera, czy telewizorem. Zachęcamy zatem wszystkich naszych Czytelników do wypełniania ankiety!

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawują eksperci z międzynarodowej agencji badawczej IPSOS.

jestem graczem

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

10 Shares
Share10
+1
Tweet