Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

RTX 3070 kupimy nieco później. NVIDIA przesuwa premierę karty

NVIDIA opóźnia premierę karty RTX 3070 o dwa tygodnie. Sprzęt zadebiutuje z większą dostępnością, niż dotychczas zakładano?

Nowe karty od NVIDII były zapowiadane na prawdziwe potwory wydajnościowe. Chociaż zdecydowanie nie można odmówić im mocy, to wielu użytkowników zgłasza problemy ze stabilnością RTX 3080. Okazuje się, że nie tylko ta karta zadebiutuje z małymi komplikacjami.

NVIDIA planowała premierę 3070 na 15 października. Co ciekawe, na stronie firmy data rozpoczęcia sprzedaży uległa zmianie. W efekcie RTX 3070 pojawi się na rynku dopiero 29 października, czyli aż dwa tygodnie później.

Skąd taka zmiana? Cóż, RTX 3080 miał gigantyczne wręcz problemy z dostępnością w wersji referencyjnej. Doprowadziło to do wystawienia wielu kuriozalnych ofert sprzedaży na portalach aukcyjnych. NVIDIA zapewne chce przygotować większy nakład swojego sprzętu, co pozwoli uniknąć tego typu sytuacji.

Z drugiej strony „zieloni” być może chcą nieco odwrócić uwagę potencjalnych klientów od premiery nowej generacji kart AMD. Te mają oferować technologię ray-tracing i wysoką wydajność w zapewne niezbyt wygórowanej cenie, którą poznamy już 28 października.

Podsumowując, jeśli NVIDIA faktycznie skupiła się na zwiększeniu dostępności tak, aby każdy mógł kupić wymarzoną kartę, to podjęła najlepszą z możliwych decyzji. Nic tak nie boli po długim czasie oczekiwania na sprzęt, jak wyczerpany po kilku minutach nakład.

Wszystkie informacje o nowych kartach NVIDII znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się