Rok 2020 jako darmowa gra. Zapasy papieru toaletowego, kwarantanna, walka z wirusem

0 komentarzy

Jeden z internautów wpadł na pomysł stworzenia platformówki o minionym roku. 2020 Game jest dostępna za darmo z poziomu przeglądarki.

Autorem produkcji jest deweloper przedstawiający się światu jako Max. Internauta pisze o sobie, że aktualnie wykonuje nudną pracę biurową w dużej korporacji i każdego dnia zastanawia się nad jej porzuceniem, by móc poświęcić się życiowej pasji, jaką jest tworzenie gier. Wyrazem tego ma być platformówka 2020 Game, która stanowi swego rodzaju podsumowanie minionego roku.

W grze sterujemy młodym bohaterem, który ma za zadanie przejść przez najważniejsze wydarzenia 2020 i nie zginąć. Tytuł zaczyna się od pożaru w Australii i przenosi nas do świata w dobie pandemii. Robimy zakupy, kolekcjonując banany i papier toaletowy, trafiamy na kwarantannę i omijamy atakującego wirusa. W walce z tym ostatnim pomagają nam zbierane po drodze maseczki.

COVID-19 to nie jedyna bolączka bohatera produkcji: w 2020 Game nie mogło też zabraknąć odwołań do kryzysów giełdowych i wyborów w USA.

W tytuł można zagrać za darmo – jest on dostępny w przeglądarkach pod tym adresem. Oczywiście jeśli komuś podoba się 2020 Game, może wesprzeć finansowo autora. Zbiórka prowadzona jest tutaj.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się