Ród smoka już pobił rekord HBO. Największa premiera w historii sieci

Ród smoka z rekordową premierą w historii HBO i HBO Max
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Ród smoka, czyli wyczekiwany spin-off Gry o tron, przyciągnął przed ekrany ogromną widownię. To największa premiera HBO wszech czasów.

Niemal 10 mln osób obejrzało pierwszy odcinek już w momencie premiery, która w Polsce przypadła na poniedziałkowy poranek. Warner Bros. Discovery zliczył tu osoby oglądające serial zarówno w tradycyjnym HBO, jak i w portalu streamingowym HBO Max. Według włodarzy stacji taki wynik oznacza największą premierę w historii całego HBO – jeszcze nigdy żaden serial nie przyciągnął aż tak dużej widowni.

Ostatecznie wyniki będą oczywiście znacznie wyższe. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych w niedzielny wieczór więcej osób mogło zasiąść przed telewizorami, w Polsce w poniedziałkowy poranek widzowie nie byli w tak komfortowej sytuacji. Część widowni z pewnością zdecydowała się więc dopiero na wieczorny seans, a tym samym nie wpisała się już w dotychczasowe statystyki. HBO wraz z całą grupą Warner Bros. Discovery na pewno monitoruje jednak sytuację i zapewne poznamy jeszcze popularność serialu w ciągu pierwszego tygodnia czy miesiąca od premiery.

Oglądalność Rodu smoka może jeszcze wzrastać z odcinka na odcinek. Z reguły tak zresztą to działa w przypadku najpopularniejszych seriali HBO. Dla przykładu, premierę oryginalnej Gry o tron oglądały w 2011 „zaledwie” 4,2 mln osób, podczas gdy rekordowy pierwszy odcinek ósmego sezonu przyciągnął przed ekrany aż 17,9 mln widzów. Możemy być więc spokojni o to, że na 10 mln się nie skończy; przedstawiona historia w tym przypadku potrafi obronić się sama.

Ród smoka w Polsce powróci z drugim odcinkiem już w najbliższy poniedziałek.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie