Rise of the Ronin na premierowym zwiastunie. Jest moc?

Rise of the Ronin na premierowym zwiastunie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Rise of the Ronin to jeden z najgłośniejszych tegorocznych tytułów ekskluzywnych na PS5. W sieci pojawił się premierowy zwiastun produkcji.

Jakiś czas temu Sony oficjalnie potwierdziło, że do marca 2025 roku nie dostaniemy żadnych nowych części głośnych marek ekskluzywnych dla platformy PlayStation 5. Firma chce jednak ratować się nowymi tytułami third-party, z czego jednym jest choćby temat niniejszego artykułu, a drugim debiutujące w niedalekiej przyszłości Stellar Blade.

Rise of the Ronin – zwiastun premierowy

Nowa gra powstaje z myślą wyłącznie o PS5. Odpowiadające za nią studio Team Ninja zasłynęło udanymi naśladowcami najpopularniejszych soulslike’ów od From Software. Nioh w postaci pierwszej i drugiej części czy Wo-Long to jedne z ich udanych pozycji, które jednak nie przecierały nowych szlaków. Czy uda się to Rise of the Ronin?

Tego jeszcze nie wiemy, bo pozostaje nam czekać na premierę zaplanowaną na 22 marca 2024 roku. Wtedy nowa gra Team Ninja trafi na półki sklepowe i gracze sami przekonają się o tym, czy warto było trzymać kciuki. Powyższy materiał ciężko uznać za jakoś szczególnie “hype’owalny”, bo trwa zaledwie minutę i pokazuje miks cinematików z gry z filmem z żywymi aktorami. Fabularnie jest bez konkretów, choć dostajemy lekki zarys głównej historii przedstawionej w grze.

RotR jest nową grą RPG osadzoną w otwartym świecie, która kusi przede wszystkim precyzyjnym systemem walki. Gracze wcielą się w tytułowego Ronina – wojownika bez pana, który rusza przez tłamszoną wojną domową Japonię XIX wieku, u schyłku ery Edo. W grze pojawią się postacie historyczne, ale też wykreowane specjalnie na potrzeby fabuły NPC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie