Rise of the Ronin tylko dla dorosłych. Będzie bardzo “intensywnie”

Rise of the Ronin tylko dla dorosłych. Czemu? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Rise of the Ronin dostało ocenę wiekową w Singapurze. Zwiastuje ona tytuł tylko dla dorosłych, skupiony wokół brutalności i nie tylko.

Singapurski organ nadający kategorie wiekowe grom wideo oznaczył jeden z najgłośniejszych tytułów ekskluzywnych 2024 roku na PS5 jako grę wyłącznie dla dorosłych. Zagrają w nią bowiem ci, którzy mają co najmniej 18 lat. Skąd taka decyzja?

Rise of the Ronin tylko dla dorosłych

Sama w sobie kategoria wiekowa raczej nie powinna nikogo zaskoczyć. Mówimy przecież o samurajskiej grze od twórców m.in. serii Nioh, co jednoznacznie pokazuje, że z pewnością będzie brutalnie. I faktycznie, jednym z argumentów za ratingiem wiekowym jest właśnie “intensywna” i brutalna walka. Gracze mogą spodziewać się siekania, cięcia, widocznych urazów, tryskającej krwi, a nawet wbijania na pal czy dekapitacji.

Pojawią się również nawiązania erotyczne, choć raczej nie w bezpośrednim sensie. Gra ma sugerować relacje intymne między niektórymi bohaterami, a jedna ze scen szczególnie zasłużyła na znaczek “18+”. Pojawią się “opcjonalne sceny z postaciami tej samej płci, co do których istnieje przypuszczenie, że są do siebie romantycznie przyciągane lub że angażują się w intymność, w tym jedna z kobiet wsiadających na inną przed wygaszeniem ekranu. Inne sceny przedstawiają gejsze tańczące i grające muzykę dla gości, a także opisy seksualnych insynuacji podczas rozmów między postaciami bez pokazywania wyraźnych szczegółów” (za TwistedVoxel).

Rise of the Ronin wychodzi ekskluzywnie na PlayStation 5 już 22 marca 2024 roku. Warto przypomnieć, że w jednym z krajów kompletnie zablokowano sprzedaż tytułu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie