Riot Games - klient

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szykujcie się na „Steam od Riot Games”. Fani LoL-a i Valorant, idzie nowe

Riot Games potwierdziło, że wypuści własny, wspólny dla wszystkich swoich tytułów launcher. Słynne studio przedstawiło nowe rozwiązanie.

Program startowy Riotu ma zadebiutować w ciągu nadchodzących tygodni. Stopniowe wprowadzanie klienta rozpocznie się 20 września, a do 4 października ma zostać udostępniony na całym świecie.

Riot chce, aby wszystkie gry studia były dostępne w jednym miejscu. Obecne programy startowe produkcji Riotu zostaną automatycznie zastąpione i nie musimy niczego sami pobierać.

W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a Wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight Tactics, Legends of Runterra, Valorant, Wild Rift i oczywiście League of Legends. Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi Wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma Wam do zaoferowania.

– czytamy na stronie Riot Games

Choć nowy klient skupi wszystkie wymienione produkcje w jednym miejscu, każda z nich będzie posiadać swoją własną stronę startową. Oznacza to, że jeśli – przykładowo – nie gracie w Valorant, nie musicie pobierać plików tej gry.

Wspólny klient Riot pozwoli na przejrzystą nawigację między grami. Dodatkowo patchowanie każdego z tytułów odbędzie się sprawniej. Twórcy będą też mogli lepiej informować Was o wewnątrzgrowych eventach i ważnych wydarzeniach związanych z grami.

Program łączący wszystkie gry Riot Games był tak naprawę kwestią czasu. Biblioteka produkcji tego studia mocno się ostatnio rozrosła, a niektórzy gracze angażują się w nawet kilka z nich jednocześnie. Nic dziwnego, że Riot zdecydowało się na taki ruch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się