Resident Evil Village Shadows of Rose nie będzie długą przygodą

Resident Evil Village - wampirzyca
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Capcom potwierdziło, ile czasu zajmie przejście dodatku fabularnego do Resident Evil Village. Shadows of Rose będzie krótkie, ale dość intensywne.

Twórcy zapowiedzieli, że ukończenie dodatku zajmie około cztery godziny. Nie ujawniono, czy jest to czas gry przewidziany dla graczy planujących przebiec przez wszystkie zadania, czy może dla miłośników przeczesywania każdego kąta.

Jeden z deweloperów podzielił się również ogólnym zarysem historii, którą poznamy w trakcie rozgrywki. Warto przypomnieć, że Shadows of Rose ma być ostatnim rozdziałem sagi o rodzinie Winteresów.

Zarys fabuły jest taki, że 16-letnia Rose kontaktuje się z pewną osobą i trafia do świata świadomości, aby wyrzucić z siebie obrzydliwą moc (nabytą dzięki obrzydliwemu grzybowi). Zamaskowany Markiz, który przypomina Duke’a, jest istotą stworzoną przez świat świadomości, więc jest inną osobą niż w głównej opowieści.

– powiedział reżyser Kento Kinoshita w rozmowie z IGN Japan

Niedawno w sieci pojawił się nowy zwiastun prezentujący nowości zmierzające do Resident Evil Village. Poza fabularnym dodatkiem gra otrzyma także rozszerzony tryb Mercenaries oraz możliwość rozgrywki z widokiem z perspektywy trzeciej osoby.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie