Dodatek do Resident Evil Village zakończy ważny rozdział w historii serii

Resident Evil Village - wilkołak
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Capcom potwierdza, że nachodzący dodatek do Resident Evil Village zakończy jeden z fabularnych rozdziałów cyklu. Pora pożegnać się z rodziną Wintersów.

Artykuł zawiera spoilery z Resident Evil Village.

Pracujący w Capcom deweloper Kento Kinoshita potwierdził, że zespół „tworzy historią Shadows of Rose, która zakończy sagę rodziny Wintersów”. Wygląda na to, że rozszerzenie pokaże finał historii Rose i pozostaje mieć nadzieję, że córkę Ethana czeka nieco lepszy los niż jej ojca.

Kinoshita przyznał również, że przygotowanie trybu pozwalającego na rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby kosztowało Capcom sporo czasu i wysiłku. Nowość ma stanowić świeże doświadczenie nawet dla osób, które ukończyły już Village.

To zajęło mniej więcej tyle samo wysiłku, co stworzenie nowej gry. Nawet ta sama gra może być zupełnie innym doświadczeniem, gdy gra się w nią w perspektywie trzeciej osoby.
Wiesz, czuliśmy, że musimy stworzyć coś równie dobrego lub lepszego niż Resident Evil RE: 2 i RE: 3. W porównaniu do poprzednich gier z serii, Resident Evil Village ma wyjątkowo dużą różnorodność działań gracza. (…) Dokonaliśmy gruntownych poprawek, aby upewnić się, że te unikalne animacje będą wyglądały na całkowicie połączone i że będzie to grywalne w dobrym tempie.

– powiedział reżyser Kento Kinoshita w rozmowie z IGN

Dodatki do Resident Evil Village zadebiutują już 28 października. Niedawno zaprezentowano nowy zwiastun, który znajdziecie w tym miejscu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie