Fani przenoszą zapomniane Resident Evil z PS2 na PC. Rozgrywka w 60 fps imponuje

Resident Evil: Outbreak - File #2 - fani przenoszą grę na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS2

Powstaje wersja na PC gry Resident Evil: Outbreak – File #2! Pierwszy pokaz rozgrywki jest sporym zaskoczeniem, ale wygląda naprawdę nieźle, choć nie liczcie na remaster.

Czasy PS2 są już dawno za nami, dlatego też współcześni gracze mogą tylko mieć nadzieję na remake’i kultowych pozycji z wysłużonej już konsoli. Projekty w stylu PeCetowej wersji Outbreak – File #2 przeznaczone są raczej dla największych fanów danej marki czy gier retro w ogóle.

Resident Evil: Outbreak – File #2 działa także na PC

Uwielbiana seria horrorów od Capcomu ma nie tylko mnóstwo głównych części, ich remake’ów i remasterów, ale również bardzo duże zaplecze spin-offów. Tona z takich projektów niegdyś trafiała wyłącznie na niektóre platformy, kompletnie omijając inne. Tak właśnie było z Resident Evil: Outbreak – File #2, które w 2004 roku ukazało się jedynie na PlayStation 2.

Internauta o pseudonimie Fothsid pracuje nad wersją gry, która działa na PC. Szkopuł w tym, że nie mówimy o fanowskim porcie czy innym odświeżeniu. Internauta poprzez inżynierię wsteczną uruchomił tytuł natywnie na komputerze osobistym. Co ciekawe, działa w 60 klatkach na sekundę, a i grafika nawet jakoś szczególnie nie przeszkadza. Choć to może tylko moja kwestia, bo wizualny aspekt jest dla mnie zdecydowanie mniej ważny od rozgrywki czy historii.

Poniżej możecie obejrzeć film z rozgrywki, lecz jest w tym wszystkim bardzo gorzka wiadomość. Autor nie planuje udostępnić swojego projektu dla szerszego grona odbiorców. Musimy więc obejść się smakiem. No cóż… Zawsze możemy czekać na Resident Evil 9, które ma zostać rzekomo zaprezentowane już niebawem. Capcom ma w przygotowaniu także więcej projektów, jak i podobno pełnoprawny (tak, kolejny) remake “jedynki”.

Źródło: DSOGaming

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie